Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Seminarium w IRWiR PAN. Cyfrowa rewolucja - co to znaczy dla polskiej wsi?

Seminarium w IRWiR PAN, 5 Lutego 2018 r.

 Prof. dr hab. Lech Mankiewicz,
Dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN

 

 OD AUTORA

Z racji zainteresowania zagadnieniami popularyzacji nauki i publicznej edukacji od kilkunastu lat obserwuję zjawiska w tym obszarze i próbuję, na miarę możliwości, wpływać na to, w jaki sposób uczestniczymy w nich jako społeczeństwo.

Widzę, jak od kilku lat otwierają się, dzięki wykorzystaniu internetu, obok nowych możliwości i zagrożeń ekonomicznych i społecznych, nowe ścieżki edukacyjne - to znaczy możliwości zdobywania formalnego i nieformalnego wykształcenia.

Taka sytuacja rodzi nowe szanse, można to przyrównać do rywalizacji w zupełnie nowej dyscyplinie sportu, gdzie wyniki osiągane do tej pory w klasycznych dyscyplinach nie mają znaczenia.

Pytanie co możemy zrobić, by wykorzystać tę szansę, w szczególności dla polskiej wsi, nie powinno pozostać bez odpowiedzi.

INFORMACJA

Profesor Lech Mankiewicz: astronom i fizyk. Zawodowo zajmuje się budową i wykorzystaniem małych teleskopów-robotów. Od 2007 roku dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN w Warszawie, Prezes Fundacji Edukacja Przyszłości. Powołana przez niego Fundacja działa na rzecz propagowania idei otwartej edukacji. W roku 2011 został wyróżniony przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne medalem im. Włodzimierza Zonna za wyjątkowy wkład w upowszechnianie wiedzy astronomicznej oraz umożliwienie uczniom i nauczycielom polskich szkół prowadzenie własnych regularnych obserwacji astronomicznych w ramach programu „Hands-On Universe".

Więcej: http://www.cft.edu.pl/users/lech

Opracowanie: P.S.

 

Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 09:35

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx