Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mazowieckie - spotkania dla przedstawicieli samorządów lokalnych w związku z wejściem w życie uchwały antysmogowej

Tzw. uchwała antysmogowa, przyjęta przez Sejmik Województwa Mazowieckiego 24 października 2017 r. – uchwała Nr 162/17 w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (Dz. Urz. Woj. Maz. z 27.10.2017 r., poz. 9600) – wprowadza konieczność wymiany nieekologicznych źródeł ciepła (kotłów, pieców, kominków) oraz zakaz spalania najgorszych jakościowo paliw.

Jak wdrożyć uchwałę?

By odpowiednio przygotować się do wdrażania poszczególnych etapów uchwały, w styczniu i lutym 2018 r., w miastach, w których znajdują się delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, odbędą się spotkania informacyjne dla przedstawicieli samorządów lokalnych. W trakcie spotkań omawiane będą kwestie jakości powietrza w województwie mazowieckim w aspekcie prawnym, zdrowotnym, społecznym i ekonomicznym. Uczestnicy spotkań poznają też zapisy uchwały oraz możliwości dofinansowania wymiany nieekologicznych urządzeń grzewczych ze szczególnym uwzględnieniem alternatywnych źródeł energii.

UWAGA!

W związku ze zmianą terminów spotkań w Płocku i Ciechanowie oraz z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w poszczególnych lokalizacjach, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zwraca się z prośbą o dokładne zapoznanie się z terminarzem oraz o przybycie na spotkania zgodnie z przyporządkowaniem zamieszczonym w tabeli w pliku pn. Harmonogram spotkań informacyjnych dot. uchwały antysmogowej.

Do pobrania

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx