Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na bezpłatne warsztaty w Kielcach, dotyczące prawidłowego tworzenia projektów, wspierających nauczanie oparte na technologiach cyfrowych

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprasza na bezpłatne warsztaty, dotyczące prawidłowego tworzenia projektów, wspierających nauczanie oparte na technologiach cyfrowych w ramach Poddziałania 8.3.3 RPO „Rozwój edukacji kształcenia ogólnego w zakresie stosowania TIK”. Warsztaty odbędą się 5.01.2018 r. w godz. 9-14 w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach przy ul. Paderewskiego 34 A, w sali 51 (V piętro).

Do udziału w warsztatach zachęcamy w szczególności przedstawicieli szkół i placówek kształcenia ogólnego, a także przedstawicieli organów prowadzących ww. placówki oraz innych podmiotów, działających w sferze edukacji. Formuła warsztatów przewiduje pracę z przykładowym projektem edukacyjnym, który uzyskał dofinansowanie w ramach uprzednio rozstrzygniętego konkursu. 

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wcielić się w role ekspertów, oceniających projekt i z tej perspektywy przeanalizować kluczowe elementy wniosku o dofinansowanie, takie jak: diagnoza potrzeb placówki, opis grupy docelowej i jej rekrutacja, opis zadań oraz budżet projektu. Warsztaty będą okazją do rozstrzygnięcia wątpliwości, dotyczących zapisów regulaminu konkursu oraz tworzenia budżetu projektu. Specjaliści z Departamentu Wdrażania EFS przedstawią ponadto zalecenia praktyczne, wynikające z szerszej analizy projektów ocenionych w ramach dotychczas przeprowadzonych konkursów z RPOWŚ 2014-2020.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmujemy telefonicznie lub mailowo w Departamencie Wdrażania EFS, w Zespole ds. Pomocy Technicznej, Informacji i Promocji, tel. (41) 349-89-23, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenie powinno zawierać:

- imię i nazwisko zgłaszanej osoby,

- nazwę instytucji,

- kontakt telefoniczny,

Poddziałanie 8.3.3 „Rozwój edukacji kształcenia ogólnego w zakresie stosowania TIK” ukierunkowane jest na rozwój nowoczesnego nauczania ogólnego, w tym specjalnego, poprzez kontynuację założeń rządowego programu „Cyfrowa szkoła” (TIK: technologie informacyjno – komunikacyjne). Poddziałanie 8.3.3 umożliwia m. in.:

-  wyposażenie szkół lub placówek systemu oświaty w pomoce dydaktyczne oraz narzędzia TIK  niezbędne do realizacji programów nauczania, w tym zapewnienie odpowiedniej infrastruktury sieciowo-usługowej,

- podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli wszystkich przedmiotów, m. in. w zakresie włączania technologii cyfrowych do prowadzenia lekcji,

- kształtowanie i rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów, z uwzględnieniem zagrożeń  związanych z korzystaniem z Internetu i wynikających z tego tytułu zasad bezpieczeństwa.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu z Poddziałania 8.3.3 będzie prowadzony przez DW EFS od 29 grudnia 2017 r. do 19 stycznia 2018 r. Szczegółowe informacje oraz dokumentacja niezbędna do przygotowania projektów dostępne są w ogłoszeniu o konkursie na portalu RPOWŚ 2014-2020

Źródło: http://www.sejmik.kielce.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx