Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ruszył nabór wniosków do "Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2018 r.”

Na realizację Programu w 2018 roku przeznaczono kwotę w wysokości blisko 19 mln zł!

Celem Programu jest tworzenie optymalnych warunków umożliwiających osobom z niepełnosprawnościami zwiększanie uczestnictwa w różnych formach aktywności sportowej, włączenie w główne nurty życia społecznego oraz wyrównanie szans w dostępie do przestrzeni publicznej w obszarze sportu.

W ramach Programu dofinansowywane będą następujące zadania:

  •          wspieranie organizacji zajęć sekcji sportowych osób z niepełnosprawnościami
  •          wspieranie organizacji imprez sportowych dla osób z niepełnosprawnościami w tym Mistrzostw Polski i Pucharów Polski
  •          wspieranie organizacji obozów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami
  •          promocja sportu osób z niepełnosprawnościami

Minister Sportu i Turystyki przeznaczył z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na realizację Programu w 2018 roku  kwotę 18 700 000,00 zł.

O przyznanie dofinansowania w ramach Programu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, których celem statutowym jest prowadzenie działalności w zakresie kultury fizycznej osób z niepełnosprawnościami (o przyznanie dofinansowania organizacji Mistrzostw Polski i Pucharów Polski osób z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się ogólnopolskie organizacje pozarządowe, których celem statutowym jest prowadzenie działalności w zakresie kultury fizycznej osób z niepełnosprawnościami i które prowadzą współzawodnictwo sportowe o tytuł Mistrza Polski i o Puchar Polski w danym sporcie).

Wnioskodawcy w ramach realizacji poszczególnych zadań muszą wykazać udział środków własnych w wysokości nie mniejszej niż 20% całości kosztów zadania.

Wnioski należy składać osobiście, drogą pocztową lub w formie przesyłki kurierskiej oraz przesyłać elektronicznie w systemie AMODIT w terminie do 20 grudnia 2017 r.

Rozpatrzenie wniosków nastąpi nie później niż do 20 lutego 2018 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Źródło: https://www.msit.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx