Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Produkty rolne z podlaskiego w walce z cukrzycą

Sekretariat Regionalny KSOW rozpoczyna cykl spotkań pn. „Produkty rolne z Podlaskiego w walce z cukrzycą”. W ramach przedsięwzięcia zostaną zorganizowane trzy spotkania edukacyjno-warsztatowe, w których łącznie będzie uczestniczyło min. 100 osób. Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich oraz mieszkańców obszarów wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem osób dotkniętych cukrzycą oraz ich rodzin.

 

Przedsięwzięcie będzie polegało na przeprowadzeniu na każdym ze spotkań wykładu dotyczącego profilaktyki cukrzycy oraz promocji zdrowego stylu życia, następnie zostanie przeprowadzony pokaz kulinarny przygotowania diabatycznych posiłków oraz degustacja. Celem operacji jest edukacja mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie promocji zdrowego stylu życia oraz walka z wykluczeniem społecznym związanym z cukrzycą typu II.

Terminy i miejsca spotkań są następujące:

  • 30 listopada 2017 r. – Gmina Kolno
  • 4 grudnia 2017 r. – Gmina Nowogród
  • 8 grudnia 2017 r. – Gmina Szumowo (miejscowość Kaczynek)

Wydarzenie realizowane jest jako działanie własne w ramach Dwuletniego Planu Operacyjnego KSOW na lata 2016-2017 (Etap II - 2017).

 

Źródło: http://www.wrotapodlasia.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx