Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do wzięcia udziału w Międzypokoleniowym spotkaniu rolników na Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie

Zespół koordynacyjny Nyeleni Polska zaprasza na Międzypokoleniowe spotkanie rolników w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie, które odbędzie się w dniach 1–3 grudnia i zgromadzi kilkadziesiąt przedstawicielek i przedstawicieli organizacji rolników ekologicznych i rodzinnych gospodarstw rolnych, producentów żywności i mieszkańców wsi. Masz pytania dotyczące uczestnictwa? Zadzwoń: 792553132.

Spotkanie dedykowane jest doświadczonym rolnikom oraz  rolnikom młodym i początkującym,  którzy chcą tworzyć nowy system żywności w oparciu o koncepcję suwerenności żywnościowej. Uczestnicy spotkania będą dzielić się swoimi doświadczeniami i  rozważać możliwości współpracy.  Wszystko to w celu oddziaływania na politykę publiczną i rzeczywistość gospodarczą, tak  aby wspierała bardziej sprawiedliwy i zrównoważony rozwój wsi i gospodarstw rolnych.

Globalnych ruch suwerenności żywnościowej to miliony drobnych rolników i rolniczek, chłopek i chłopów, którzy na całym świecie podnoszą swój głos w obronie tradycyjnego życia wsi, małych rodzinnych gospodarstw i  modelu upraw korzystnie wpływających na lokalne środowisko. Postulują wspieranie lokalnych rynków produkcji żywności i jej zbytu, tworzenie krótkich łańcuchów dystrybucji i ścisłego łączenia konsumentów z producentami, miasta ze wsią. Sami chcą określać i formułować lokalną rzeczywistość rolną i żywnościową, Ruch suwerenności żywnościowej o wielobarwny, międzykulturowy ruch rolników, których łączy przywiązanie do swojej Ziemi, dbałość o nią, a także poczucie odpowiedzialności wobec kolejnych pokoleń i innych stworzeń zamieszkujących Ziemię.

Program wydarzenia dostępny jest na naszej stronie

Finansowanie: Organizatorzy pokrywają koszty noclegów, wyżywienia podczas spotkania oraz podróży do Grzybowa. Przewidziana jest wpłata od uczestników 20zł na poczet organizacji zabawy sobotniej z kapelą ludową z Grzybowa.

Prosimy o rejestrację uczestnictwa w formularzu online do 12 listopada 2017 roku.

W celu bliższego zapoznania się z założeniami ruchu Suwerenności Żywnościowej zachęcamy do lektury pierwszej deklaracji Nyeleni z 2007 roku ogłoszonej w Mali przez kilkuset rolników  i chłopów z całego świata oraz deklaracji Europejskiego Forum Nyeleni z 2011 roku, a także inne materiały zawarte na naszej stronie internetowej.

Polski oddział ruchu na rzecz suwerenności żywnościowej Nyeleni Polska zrzesza już kilkudziesięciu członków: rolników, gospodarzy, producentów żywności, ale także kooperatywy, badaczy i naukowców  oraz różne organizacje społeczeństwa obywatelskiego pracujące na rzecz zmiany  systemu żywności.

Grudniowe spotkanie w Grzybowie ma służyć integracji członków ruchu i osób zainteresowanych współpracą w ramach koncepcji suwerenności żywnościowej, a także poszukiwaniu wspólnego słownika i wspólnej formy wyrazu dla naszych wspólnych potrzeb. Podczas spotkania planujemy również dobrze się bawić.

Masz pytania? Napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerami spotkania są Instytut Globalnej Odpowiedzialności i Ekologiczny Uniwersytet Ekologiczny w Grzybowie.

Spotkanie finansowane ze środków UE.

Źródło: http://nyeleni.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx