Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak będzie się zmieniać wieś w Polsce? Badanie na 30-lecie Fundacji Wspomagania Wsi

W tym roku Fundacja Wspomagania Wsi obchodzi trzydzieste urodziny. Postanowiliśmy uczcić tę okazję refleksją nad tym, jak będzie się zmieniać wieś w Polsce i co to oznacza dla organizacji takich jak nasza.

Zapraszamy do lektury badania „Wieś w Polsce 2017: diagnoza i prognoza”, które na zlecenie Fundacji Wspomagania Wsi przeprowadził zespół pod kierownictwem dr. Przemysława Sadury.

Badanie skupia się na aktywności mieszkańców wsi w kilku ważnych sferach: gospodarce, działaniach społecznych, związanych z kulturą oraz lokalną i ponadlokalną polityką. Mamy nadzieję, że wyniki badania okażą się ciekawe, inspirujące lub przydatne dla osób działających na wsi i dla wsi.

Zależało nam na tym, by rozmowa o wsi zatoczyła szerszy krąg, stała się interesująca dla młodego pokolenia badaczy i wyszła poza środowisko instytucji i ekspertów zajmujących się stricte tą tematyką. Dlatego o przeprowadzenie badania zwróciliśmy się do zespołu młodych naukowców. To oni są też autorami wniosków i rekomendacji wynikających z badania (i to ich stanowisko, nie zawsze tożsame ze stanowiskiem FWW, zostało przedstawione w tej publikacji).

Bardzo dziękujemy wszystkim 755 osobom, które podzieliły się z nami swoją wiedzą i opiniami: uczestnikom wywiadów, badania ankietowego i warsztatów. Dziękujemy też zespołowi badawczemu, związanemu z Fundacją Pole Dialogu.

Nasze badanie stało się też punktem wyjścia do debaty, która odbędzie się w Warszawie 27 października 2017 r. W panelu dyskusyjnym wezmą udział red. Edwin Bendyk, prof. Maria Halamska, Marek Klara (wójt gminy Miejsce Piastowe), dr hab. Wojciech Knieć, dr Przemysław Sadura, prof. Monika Stanny oraz dr Mirosław Stepaniuk.

Debatę będzie można obejrzeć na żywo na profilu facebookowym Fundacji

Zapraszamy do pobrania pełnej i skróconej wersji raportu.


Zapraszamy do pobrania pełnej i skróconej wersji raportu.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx