Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie "Europa z naszej ulicy". Nagroda - wyjazd do Brukseli!

Program "Europa z naszej ulicy" ma na celu: odkrywanie przez młodzież  wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, rozwój postawy życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości, rozwój kompetencji społecznych młodzieży.

Program adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, zarówno szkół technicznych, zawodowych jak i liceów ogólnokształcących z całej Polski.
Zadaniem młodzieży, która weźmie udział w programie, będzie przygotowanie i realizacja projektów ukazujących związki lokalnej społeczności ze wspólną europejską tradycją i wartościami.

Forma projektu i prezentacji jest dowolna. Młodzież może przygotować reportaż, słuchowisko radiowe, makietę, film (maksymalnie 5-minutowy), cykl artykułów prasowych lub w innej formie przedstawić w jaki sposób rozumie związek swojej lokalnej społeczności z Europą. Uczestnicy programu mogą też przeprowadzić badania, wywiady dotyczące np. wpływu innych europejskich tradycji na lokalną społeczność / postaci historycznych, związanych z lokalną społecznością, ważnych dla Europy.

Celem konkursu jest także rozwój kompetencji społecznych młodzieży, dlatego udział w konkursie mogą zgłaszać jedynie zespoły młodzieżowe (od 4 do 6 osób). Nie będą rozpatrywane zgłoszenia indywidualne.

Program realizowany będzie w formie dwuetapowego konkursu:

- Pierwszy etap to zgłoszenie pomysłu, przesłanie przez młodzież opisu co i w jakiej formie chcieliby przygotować, zrealizować i zaprezentować;

Jurorzy (preselekcja) wybiorą dziesięć pomysłów, które będą realizowane przez młodzież.

- W drugim etapie autorzy zgłoszeń najwyżej ocenionych przez jurorów przygotują projekty w wybranej przez siebie formie. Jeśli realizacja projektu wiązałaby się z kosztami, zostaną zapewnione środki finansowe na realizację.

Następnie autorzy wybranych  projektów zaprezentują je przed jurorami; spośród uczestników drugiego etapu konkursu wyłonieni zostaną laureaci programu „Europa z naszej ulicy”.

Wyboru trzech najlepszych projektów dokona jury konkursowe w oparciu o następujące kryteria:

  • wykazanie związku zaprezentowanej tematyki z celami konkursu;
  • aktualność zaprezentowanego projektu,
  • znajomość tematu;
  • umiejętność pracy wspólnej;
  • atrakcyjność formy prezentacji; 
  • możliwość zaprezentowania projektu we własnych środowiskach.

Laureaci konkursu, po powrocie z Brukseli, będą mieli za zadanie przedstawienie nagrodzonych projektów we własnym środowisku (w szkole, w domu kultury, świetlicy etc).

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zgłoszenie pomysłu, zgodnie z formularzem, w wersji Word na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 22 listopada 2017 r.

Pobierz

Zasady udziału 

Formularz zgłoszenia

 

Źródło: http://pcyf.org.pl/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx