Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uniwersytet Rolniczy w jedenastej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców

Co to są rośliny modyfikowane genetycznie? Jak sklonować gen? Czy żywność może być zafałszowana? Jak powstaje las i czy możemy mu w tym pomóc? Dlaczego należy sprzątać po swoim psie? Jak rozpoznać wiek konia, wiek ryby, czy drzewa? Czy można zniszczyć czołg przy pomocy …skórki z parówki i cukierków? Które rośliny najskuteczniej walczą ze smogiem? Jak udzielić pierszej pomocy zwierzętom?

Już w najbliższy piątek, 29 września br. od godziny 18.00 do 24.00 w siedmiu miastach regionu – Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Niepołomicach, Chrzanowie oraz w Skawinie i Andrychowie odbywać się będzie Małopolska Noc Naukowców. Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Wydarzenie ma na celu pokazanie głównie w formie zabawy, że nauka otacza nas na każdym kroku, a naukowcy każdego dnia pracują nad poprawą i unowocześnieniem naszego życia. Jak co roku również Uniwersytet Rolniczy aktywnie włączył się w organizację tego wydarzenia. Planowanych jest wiele ciekawych pokazów, warsztatów, wykładów i konkursów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na wybrane warsztaty obowiązuje rejestracja.

W tym roku wszystkie wydziały Uniwersytetu Rolniczego włączyły się w organizację Małopolskiej Nocy Naukowców. Prezentacje będą się odbywać w następujących lokalizacjach: Wydział Rolniczo- Ekonomiczny (al. Mickiewicza 21); Wydział Leśny (al. 29 Listopada 46); Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR, Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji (al. Mickiewicza 24/28); Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa (al. 29 Listopada 54); i Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki (ul. Balicka 116 b).

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej.

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx