Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyróżnienia dla społeczników z Warmii i Mazur - nabór do 20 września

ZGŁOSZENIA DO XVII EDYCJI NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE POMOCY I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ PRZYJMOWANE SĄ DO 20 WRZEŚNIA 2017 ROKU.

Ideą przedsięwzięcia jest promocja innowacyjnych i twórczych rozwiązań w tej dziedzinie. Nagrody oraz wyróżnienia przyznawane są od 2001 roku w dwóch kategoriach: indywidualnej (pracownikom pomocy i integracji społecznej oraz najbardziej aktywnym liderom organizacji pozarządowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego) oraz zespołowej (jednostkom pomocy i integracji społecznej oraz organizacjom pozarządowym działającym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w obszarze pomocy i integracji społecznej).

Wyróżnienia można otrzymać za działania w zakresie: 

- kompleksowej pomocy osobom i rodzinom, prowadzącej do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie;
- wspieranie społecznej i zawodowej aktywności w zaspokajaniu potrzeb życiowych rodzin; wypracowywanie i wdrażanie innowacyjnych metod pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym;
- aktywizację społeczności lokalnych na rzecz rozwiązywania problemów społecznych, w tym organizowanie przedsięwzięć mających na celu integrację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym ze środowiskiem lokalnym;
- inicjowanie i wdrażanie programów służących zapobieganiu problemom społecznym, w tym m.in. na rzecz wsparcia rodzin, aktywizacji osób starszych, wyrównywanie szans edukacyjnych i zawodowych młodzieży, osób niepełnosprawnych, osób bezrobotnych, rozwiązywania problemów uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy, wychodzenia z bezdomności;
- realizowanie projektów integracji społecznej skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym;
- wspieranie działalności sektora ekonomii społecznej oraz wdrażanie kompleksowych, nowatorskich rozwiązań we współpracy wielu podmiotów w dziedzinie pomocy i integracji społecznej.

Wnioski należy składać w terminie do 20 września 2017 roku do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn).

WIĘCEJ INFORMACJI

Źródło: http://warmia.mazury.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx