Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pomoc prawna dla organizacji i działaczy/ek praw człowieka narażonych na ataki

Projekt jest odpowiedzią na zdarzające się coraz częściej ataki na organizacje pozarządowe, których celem statutowym jest promowanie zasady równości, niedyskryminacji i ochrony praw człowieka. Wsparcie dotyczy nie tylko ataków fizycznych, ale także mowy nienawiści w internecie, pomówień, ograniczania praw zarówno ze strony innych organizacji jak i osób fizycznych, oraz reagowania na nieprawidłowości w relacji organów władzy z trzecim sektorem.

Celem projektu jest zapewnienie szybkiej i skutecznej pomocy prawnej dla takich organizacji jak również dla działaczy i działaczek na rzecz praw człowieka.

Pomoc prawną bezpłatnie świadczy grupa 20 osób z całej Polski wykonujących zawody adwokata i radcy prawnego. W ramach projektu prawnicy/czki przeszli specjalistyczne szkolenia w zakresie współpracy z NGOsami oraz specyfiki pracy z pokrzywdzonymi organizacjami. Wsparcie może obejmować reprezentację przed sądami, urzędami, ale również ograniczać się do porady prawnej czy przygotowania pisma bądź opinii prawnej, w zależności od charakteru sprawy.


KONTAKT:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon 22 498 15 26
Facebook:  @StowarzyszeniePTPA

Źródło: http://ptpa.org.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx