Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sztuka Edukacji - warsztaty dla nauczycieli w Białymstoku

Trwa nabór na kolejną odsłonę warsztatów Sztuka Edukacji organizowanych w ramach Placu Zabaw Galerii Arsenał w Białymstoku.
 
 
Tym razem w ramach cyklu Sztuka Edukacji pochylimy się nad innym poważnym zagadnieniem. Coraz więcej naszych uczniów jest zdiagnozowanych jako osoby z problemami edukacyjnymi o podłożu neurologicznym. Sztuka jest znakomitym narzędziem wspierającym ich rozwój. Wiele osób spośród nich ma zdolności plastyczne, które umiejętnie rozwijane, mogą być znakomitym sposobem ekspresji, jednocześnie zmniejszającym napięcia zarówno psychiczne jak fizyczne.
 
Planujemy wyposażyć nauczycieli w umiejętności wspierania zarówno uczniów z dysfunkcjami, jak ich rówieśników, aby mogli umiejętnie wykazać więcej empatii wobec kolegów i koleżanek. Zaniedbania z zakresu edukacji artystycznej, które miały miejsce w ostatnich latach spowodowały znaczący spadek sprawności manualnych i postaw kreatywnych wśród dzieci i młodzieży. Wypracowywana dzięki sztuce otwartość zaczyna zanikać, szczególnie w relacjach międzyludzkich. Prowadzący warsztaty to artyści, którzy mają doświadczenie w pracy z osobami o specjalnych potrzebach, swoim rozwiązaniami i refleksjami chcą się podzielić z Państwem.
 
Warsztat kierowany jest do nauczycieli, pedagogów i tych wszystkich którzy pracując z dziećmi i młodzieżą poszukują wsparcia. Uczestnicy są zobowiązani do wzięcia udziału we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu. Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

Kuratorka Placu Zabaw Arsenał, Magdalena Godlewska-Siwerska
Koordynatorka cyklu, Katarzyna Zabłocka

Więcej informacji na znajdą Państwo na stronie Sztuki edukacji na FB
 
W ramach warsztatów odbędzie się sześć dwudniowych spotkań, według harmonogramu:

Czerwiec – Lipiec

Spotkanie I - 30.06 i 1.07.2017 / Edyta Ołdak i Karolina Dyrda

Wrzesień
Spotkanie II - 15-16.09 / Małgorzata Jabłońska
Spotkanie III - 29-30.09 / Viola Kuś i Łukasz Kędziora

Październik
Spotkanie IV - 06-7.10.2017 / Daniel Rumiancew i Monika Masłoń
Spotkanie V- 13-14.10 / Karolina Wiktor i Anna Łobacz
Spotkanie VI - 20-21.10 / Kobas Laksa

Zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: http://galeria-arsenal.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx