Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na XVII Kongres Gmin Wiejskich

Szanowni Państwo,
Wójtowie, Burmistrzowie,
Gmin Wiejskich i Miejsko-Wiejskich

Serdecznie zapraszamy na: XVII Kongres Gmin Wiejskich, który odbędzie się w dniach 19 – 20 października 2017 roku, w OSSA**** Conference  & Spa,  Ossa 1, 96-200 Rawa Mazowiecka

Koleżanki i Koledzy,

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, niezmiennie podkreśla potrzebę jednoczenia sił gmin z obszarami wiejskimi. Kongresy od 17 lat są miejscem integracji gmin, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim oddziaływania na minimalizację problemów i tworzenie warunków do rozwoju obszarów wiejskich. Od I Kongresu zatoczyliśmy szeroki krąg. Impulsem do jego organizacji było niedoszacowanie kosztów wdrażanej wtedy reformy oświatowej (tzw. błąd „Handkego”), teraz zmagamy się z podobnymi problemami.   Decentralizacja zadań publicznych, brak zrozumienia idei samorządności lokalnej, postulaty zmian terytorialnych (m.in. likwidacja tzw. „gmin obwarzankowych”), zapaść rozwojowa części obszarów wiejskich, ograniczone możliwości finansowania zadań gminnych - to problemy, które dodatkowo wzmacniają nasz postulat jednoczenia sił.

Na XVII Kongresie, w obecności przedstawicieli rządu i parlamentu przedstawimy związane z tymi tematami stanowiska i postulaty. Jednak zgodnie z naszym hasłem NIC o NAS BEZ NAS, potrzebujemy poparcia i bezpośredniego zaangażowania całego środowiska gmin z obszarami wiejskimi by jeszcze lepiej reprezentować nasze interesy. XVII Kongres Gmin Wiejskich, nie będzie jednym z wielu spotkań samorządowych. Nasz Kongres wyróżnia się dedykowanym programem dla gmin z obszarami wiejskimi, przygotowany zgodnie z ich oczekiwaniami.

Bezcenną wartością Kongresu jest jednoczenie środowiska samorządowego celem wspólnego oddziaływania na kształt i wymiar przyszłych zmian. Dlatego do naszych debat zapraszamy przedstawicieli rządu i parlamentu.  W tematyce XVII Kongresu  ujęliśmy zarówno zagadnienia ustrojowe związane ze strategią rozwoju obszarów wiejskich, realizacją zadań oświatowych, integralnością terytorialną gmin, przyjętymi i planowanymi istotnymi dla samorządu rozwiązaniami prawnymi (m.in. „Prawo wodne”, „Kodeks urbanistyczno-budowlany”), jak i bieżącymi problemami z obszaru zarządzania kryzysowego.

Integralnymi częściami kongresu będą: III Forum Skarbników Gmin Wiejskich oraz I Forum Radnych i Przewodniczących Rad Gmin Wiejskich. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom sygnalizowanym z gmin wiejskich. Ich celem jest pogłębienie wiedzy, nawiązanie współpracy i wypracowanie rekomendacji, które będą przyjęte przez wszystkich uczestników Kongresu.

Koleżanki i Koledzy, swoją obecnością zamanifestujmy jedność samorządu gmin z obszarami wiejskimi i determinację w  dążeniu do rozwiązania naszych problemów. Proszę Was o niezawodny udział.

NIC o NAS BEZ NAS

Z wyrazami szacunku i uznania dla pełnionej funkcji

Przewodniczący
Związku Gmin Wiejskich RP
/-/ Marek Olszewski

Załączniki:
Pobierz (XVIIKGW_zaproszenie.pdf)Zaproszenie na XVI Kongres Gmin Wieiskich [ ] 370 Kb
Pobierz (XVIIKGW_Zgłoszenie.pdf)Zgłoszenie na XVII Kongres Gmin Wiejskich [ ] 439 Kb
Pobierz (XVIIKGW_PROGRAM_zarys.pdf)Zarys programu XVII Kongresu Gmin Wiejskich [ ] 520 Kb
Pobierz (XVIIKGW_sprawy organizacyjne.pdf)Dodatkowe informacje, sprawy organizacyjne [ ] 304 Kb
Pobierz (OSSA_lokalizacja_plan_hotelu.pdf)Lokalizacja i plan hotelu [ ] 506 Kb

Źródło: http://zgwrp.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx