Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kto zrobi najsmaczniejszą Zalewajkę? Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie

Księżackie Jadło - Festiwal Dobrej Żywności, który w tym roku odbędzie się 10 września na Nowym Rynku w Łowiczu, jest jedną z najsmaczniejszych imprez województwa łódzkiego. Podczas jego trwania nie tylko będziemy mogli obejrzeć występy znanych i lubianych zespołów muzycznych ale co najważniejsze, skosztować regionalnych specjałów przygotowanych m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich ziemi łowickiej. Tradycją jest wybór najlepszego dania konkursowego imprezy, przypisanego danej edycji. W tym roku wybierać będziemy Zalewajkę.

Zachęcamy więc wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na najsmaczniejszą Zalewajkę Księżackiego Jadła 2017, ogłoszonym przez burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego.

Głównym celem konkursu jest promocja potraw regionalnych i wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami. Konkurs ma również za zadanie identyfikację i zgromadzenie wiedzy o potrawach regionalnych dla zachowania dziedzictwa kulturowego regionu łowickiego oraz wyszukanie potraw regionalnych, które mogłyby się stać wizytówką regionu łowickiego.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszeniowo-konkursową (regulamin i wzór Karty w załączniku) i dostarczyć ją na adres organizatora, Biuro ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Łowiczu, 99-400 Łowicz, Stary Rynek 1, tel. (46) 830-91-49, fax (0-46) 830-91-18.

Zgłoszenia przyjmowane są od 31 lipca do 10 września 2017 r. Termin nadsyłania lub osobistego dostarczenia karty zgłoszeniowo–konkursowej na adres organizatora upływa 7 września 2017 r. (decyduje data stempla pocztowego). Mile widziane jest wcześniejsze zgłoszenie przepisu i opisu przygotowania potrawy.

Przygotowanie i prezentacja potraw oraz ogłoszenie wyników konkursu, odbędzie się 10 września 2017 r. podczas trwania Księżackiego Jadła – Festiwalu Dobrej Żywności na Nowym Rynku w Łowiczu. Każdy uczestnik otrzyma na prezentację potrawy 15 min. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Szczegółowe informacje w załącznikach.

Pliki do pobrania:

Źródło: http://www.lowicz.eu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx