Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

EKES: konkurs inicjatyw „Nagrody dla Społeczeństwa Obywatelskiego”

Do 8 września Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) przyjmuje zgłoszenia do tegorocznej Nagrody dla Społeczeństwa Obywatelskiego. W 2017 r. wyróżnione będą najlepsze innowacyjne projekty na rzecz promowania wysokiej jakości zatrudnienia i przedsiębiorczości, które skupiają się na młodzieży, migrantach i innych osobach mających trudności z dostępem do rynku pracy.

Nagroda – w sumie 50 tys. euro - zostanie przekazana maksymalnie pięciu laureatom. Termin zgłaszania kandydatur upływa 8 września 2017 r., a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 7 grudnia 2017 r. w Brukseli.

Po prawie dziesięciu latach od szczytowej fazy kryzysu finansowego i gospodarczego, pomimo zanotowanej w ostatnim okresie poprawy, Unia Europejska wciąż zmaga się z wysokim poziomem bezrobocia. Dlatego w tym roku EKES postanowił nagrodzić najbardziej innowacyjne projekty, które sprzyjają tworzeniu wysokiej jakości miejsc pracy oraz promują przedsiębiorczość i samozatrudnienie, a tym samym przyczyniają się do odwracania tej tendencji.

Nagroda będzie przyznawana inicjatywom już wdrożonym lub nadal w toku, które sprzyjają niedyskryminacji w zakresie integracji na rynku pracy. Inicjatywy muszą być ukierunkowane na ludzi dopiero wkraczających na rynek pracy – na młodzież, osoby ze środowisk migracyjnych – lub na osoby wymagające szczególnego wsparcia – długotrwale bezrobotnych, kobiety oderwane od rynku pracy, osoby niepełnosprawne lub żyjące w ubóstwie.

Nagroda EKES-u dla Społeczeństwa Obywatelskiego, przyznawana już po raz dziewiąty, ma doceniać i wspierać te konkretne inicjatywy i dokonania organizacji lub osób indywidualnych, które wniosły znaczący wkład w promowanie wspólnych wartości, spójności i integracji europejskiej. Ubiegłoroczna edycja skupiała się na migracji.

Szczegółowe informacje oraz formularz wniosku można znaleźć tutaj.

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) reprezentuje różnorodne środowiska społeczne i gospodarcze zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego. Jest instytucjonalnym organem doradczym powołanym w 1957 r. na mocy traktatu rzymskiego. Doradcza funkcja EKES-u umożliwia jego członkom, a zatem i reprezentowanym przez nich organizacjom, uczestniczenie w unijnym procesie decyzyjnym. EKES liczy 350 członków z całej Europy, którzy są powoływani przez Radę UE.

Źródło: http://ec.europa.eu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx