Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Asystent wspomagający kontakty osób niepełnosprawnych z urzędami i innymi podmiotami publicznymi

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego rozpoczyna realizację Projektu „Asystent wspomagający kontakty osób niepełnosprawnych z urzędami i innymi podmiotami publicznymi”.

Projekt realizowany jest w ramach projektu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”, który realizuje Polskie Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Z CZEGO MOŻNA SKORZYSTAĆ?

Wsparcie, z którego można skorzystać, skierowane jest do osób z niepełnosprawnościami wzroku (posiadających orzeczenie o niepełnosprawności ze wskazaniem na wzrok) i obejmuje asystenturę podczas kontaktów z urzędami, szpitalami i innymi tego typu podmiotami publicznymi.

Przykładowo – potrzebujesz załatwić sprawę w krakowskim urzędzie, ale obawiasz się:

  • problemów związanych z dotarciem do urzędu, oddalonego od Twojego miejsca zamieszkania,
  • poruszania się w tłumie ludzi i pomiędzy licznymi okienkami,
  • niedostępnej informacji na miejscu?

A może potrzebujesz, aby ktoś zaufany przeczytał Ci dokument, który otrzymasz na miejscu do podpisania czy wypełnienia?

Właśnie w tego typu sprawach Ci pomożemy – zostanie Ci przydzielony asystent, z którym sprawnie załatwisz potrzebną sprawę; może on również pomóc Ci napisać pismo urzędowe itp.

Obecnie projekt przewiduje realizację wsparcia asystenckiego na terenie Krakowa – oczywiście mogą z niego korzystać również osoby zamieszkałe poza Krakowem, które w naszym mieście mają do załatwienia sprawy urzędowe itp.

JAK MOŻNA SKORZYSTAĆ ZE WSPARCIA?

Aby skorzystać ze wsparcia, trzeba skontaktować się z naszą Fundacją celem umówienia terminu realizacji usługi. W Fundacji zostaniesz również zapoznany/-a z zasadami realizacji usług asystenckich, jak również ze związaną z nimi niezbędną dokumentacją.

Zadzwoń proszę do nas i umów na kilka dni przed planowaną wizytą w urzędzie, abyśmy mieli możliwość zarezerwowania asystenta – mamy ich ograniczoną liczbę, a zainteresowanie tego typu wsparciem jest duże

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Fundacji:

· Damian Kiss - tel. kom. 663 883 337

· Joanna Czudecka – tel. kom. 663 000 038

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, ul. Wybickiego 3a 31-261 Kraków, tel. (12) 12 444 73 49 lub (12) 629 85 14.

Wsparcie jest całkowicie bezpłatne – nie ponosisz w związku z nim żadnych kosztów.

W odpowiedzi na pojawiające się pytania: Bardzo żałujemy, ale z przyczyn technicznych i organizacyjnych nie jesteśmy w stanie realizować wsparcia asystenckiego w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy”

Źródło: http://firr.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx