Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

„Moja ojczyzna” – to temat tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Temat prac został wybrany spośród 85 propozycji zgłoszonych przez różne placówki działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Jego pomysłodawcą jest Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka". Celem konkursu realizowanym z powodzeniem od lat, jest rozwój osobisty osób niepełnosprawnych, a także zwrócenie uwagi opinii publicznej na walory artystyczne sztuki osób niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszamy uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej do wzięcia udziału w kolejnej już edycji konkursu. Prace mogą być zgłaszane w następujących kategoriach:

  • malarstwo i witraż
  • rysunek i grafika
  • rzeźba kameralna i płaskorzeźba
  • tkanina i aplikacja

Autorzy najlepszych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Natomiast w każdej z wyżej wymienionych kategorii prac przewidziano po 3 nagrody pieniężne dla placówek zgłaszających pracę:

  • I miejsce: 6 000 zł,
  • II miejsce: 5 000 zł,
  • III miejsce: 4 000 zł

Prace należy składać do 8 września 2017 roku w oddziałach wojewódzkich PFRON, które są właściwe ze względu na siedzibę placówki biorącej udział w konkursie.

W zeszłorocznej edycji konkursu, którego temat brzmiał  „Gdy w sercu kwitnie muzyka” zgłoszono ponad 250 prac z całej Polski.

Ogłoszenie o konkursie

Źródło: http://nowastrona.pfron.org.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx