Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ponad 160 konkursów w lipcu! Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie


Portal Funduszy Europejskich zebrał w jednym miejscu wszystkie konkursy na dotacje z Funduszy Europejskich, które trwają w lipcu lub ruszają od lipca. Wśród nich jest 35 konkursów z programów ogólnopolskich i blisko 130 konkursów z programów regionalnych. Warto sprawdzić, czy znajdziecie ofertę dla siebie.

Dotacje dla przedsiębiorców
Jesteś mikro, małym, średnim lub dużym przedsiębiorcą? W lipcu możesz ubiegać się o dofinansowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych. Dzięki dotacji kupisz także świadczenia, przy pomocy których opracujesz nowy lub ulepszony produkt, usługę czy technologię.

Do końca lipca szansę na dodatkowe pieniądze mają firmy z Polski Wschodniej. Jeśli działasz w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim lub świętokrzyskim i masz już wyniki prac badawczo-rozwojowych – ubiegaj się o wsparcie na stworzenie innowacyjnych produktów. Chodzi o takie produkty, które nie były wcześniej wytwarzane w Twoim zakładzie, jak również w innych zakładach na terenie kraju lub ich obecna wersja jest bardzo mocno ulepszona i unowocześniona. Dla klientów takie produkty mogą być zupełną nowością.

A co dla samorządów?
Dla samorządów do połowy lipca otwarty jest jeszcze konkurs na inwestycje, które usuwają zanieczyszczenia z terenów miejskich oraz przywracają im wartości użytkowe i przyrodnicze. Samorządy mogą również ubiegać się o dotacje na modernizację energetyczną budynków czy budowę i modernizację oczyszczalni ścieków komunalnych.

Wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej
Pracujesz dla organizacji pozarządowej albo spółdzielni socjalnej? Jeśli tak, w kilku województwach możesz starać się o dotacje na projekty aktywizacji społecznej, czyli szkolenia, doradztwo i staże dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Dotacje dla administracji rządowej
Dla jednostek administracji rządowej są pieniądze na tworzenie i rozwój e-usług publicznych. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom łatwe i sprawne załatwianie spraw urzędowych, za pomocą urządzeń elektronicznych.

Na e-materiały dydaktyczne
Jeśli masz doświadczenie w tworzeniu multimediów, czy e-materiałów dydaktycznych możesz dostać pieniądze na przygotowanie e-podręczników. Dokładnie chodzi o opracowanie w języku angielskim streszczenia e-podręczników do 10 przedmiotów m.in. matematyki, informatyki, geografii, biologii czy historii.

Szkolenia dla kadry sądowniczej i instytucji rynku pracy
Prowadzisz lub organizujesz szkolenia? Masz specjalistyczną wiedzę lub znasz osoby z taką wiedzą? Zdobądź środki na przeszkolenie kadry orzeczniczej i asystentów sądów powszechnych z zakresu prawa gospodarczego i cywilnego. Możesz również sięgnąć po pieniądze na przeszkolenie pracowników Instytucji Rynku Pracy. Dla nich przewidziano szkolenia ze świadczenia usług w ramach europejskiej sieci ofert pracy (EURES).

Dla jednostek naukowych i uczelni wyższych
Jednostki naukowe i uczelnie wyższe mogą sięgnąć po środki na ocenę trafności narzędzia prognozowania popytu na pracę, aktualizację jego danych i rozbudowę funkcjonalności. Narzędzie jest przeznaczone dla instytucji rynku pracy i ma pomóc w podejmowaniu bardziej skutecznych przedsięwzięć na lokalnych rynkach pracy. Szkoły wyższe do końca lipca mogą złożyć projekty, które rozwijają kadry dla przemysłu motoryzacyjnego oraz dla biznesu. Dotyczy to również projektów, które poprawiają jakość kształcenia na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Dla uczelni wyższych i jednostek naukowych są również fundusze na rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej – na przykład na zakup aparatury naukowo-badawczej i wyposażenia specjalistycznych laboratoriów badawczych.

Więcej szczegółów na http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx