Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych we wrześniu w Warszawie

VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 września 2017 roku. Na jedyne w naszym kraju, odbywające się co trzy lata, forum obywatelskie przyjadą przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego kraju, którzy podsumują dorobek ostatnich lat oraz będą planować strategiczne działania na przyszłość.


OFIP to odbywające się od 1996 roku co trzy lata wydarzenie, na którym podejmuje się najważniejsze tematy dotyczące budowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. W poprzednich latach poświęcone było sytuacji trzeciego sektora z naciskiem na takie zagadnienia jak aktywność obywateli, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i promowanie dialogu społecznego. Przyjęta została Karta Zasad Działania Organizacji Pozarządowych, powstała lista postulatów dotyczących rozwoju państwa obywatelskiego.

Ostatni VII OFIP w 2014 r. przyniósł prace nad Strategiczną Mapą Drogową Rozwoju Sektora Obywatelskiego w Polsce – pierwszym dokumentem, który określa kierunki działania organizacji pozarządowych w naszym kraju. Prace nad nim były przez 3 kolejne lata kontynuowane i temat ten powróci na VIII OFIP-ie. Ogólną osią tegorocznej dyskusji będą wolność oraz wartości, które łączą środowisko osób angażujących się w działania pozarządowe.

Forum 8-9 września na UW

Wiodącym punktem VIII OFIP-u będzie forum odbywające się na Uniwersytecie Warszawskim przygotowywane przez organizacje obywatelskie z całej Polski. Gościć na nim będzie około 1 tysiąca osób.

Program wydarzenia został podzielony tematycznie na dni, segmenty i sesje. Pierwszy dzień poświęcony jest dorobkowi sektora obywatelskiego ostatnich trzech lat, gospodarzami debat drugiego dnia są przedstawiciele organizacji z całego kraju.

Do 31 lipca 2017 r. jest otwarta ogólna rejestracja przez FORMULARZ

Przedstawiciele organizacji mogą ubiegać się o dofinansowanie udziału - warunkiem ubiegania się jest wielkość miejscowości (do 40 tys. mieszkańców) albo wysokość rocznego budżetu organizacji (do 75 tys. zł). Więcej informacji o DOFINANSOWANIU.

Piknik 9 września na Krakowskim Przedmieściu

W sobotę 9 września 2017 r., w drugim dniu OFIP-u, w godzinach 11.00 – 17.00 odbędzie się Piknik Inicjatyw Pozarządowych.

Na Krakowskim Przedmieściu - pomiędzy ul. Karową a Uniwersytetem Warszawskim - stanie scena oraz 90 namiotów, w których będzie można spotkać ekipy organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i lokalnych liderów działających w głównej mierze na rzecz warszawiaków i Warszawy. Przyjadą również z całej Polski osoby, które zaprezentują swoje projekty i opowiedzą o działalności swojej organizacji tak, aby ich doświadczenia służyły integracji mieszkańców Warszawy i wzmacnianiu ich otwartości.Podczas poprzednich OFIP-ów w ten sposób zaprezentowało się ponad pół tysiąca inicjatyw. 

Żeby wziąć udział w Pikniku jako organizacja albo grupa nieformalna należy przejść do FORMULARZA i wysłać wypełniony do 21 lipca br.

Wolontariat na OFIP-ie

Szukamy wolontariuszek i wolontariuszy! Osób chętnych do zaangażowania się w pomoc przy największym forum obywatelskim w naszym kraju, którym zaliczymy praktyki, damy referencje i dla których zorganizujemy ciekawe warsztaty. Aby zgłosić się do zespołu VIII OFIP-u należy zarejestrować się przez FORMULARZ.

Więcej informacji o wydarzeniu:

www.ofip.eu

www.facebook.com/ofip.eu

Organizator

Organizatorem OFIP-u jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych - jedyna ponadbranżowa federacja, która zrzesza łącznie 500 organizacji, w tym inne federacje, fundacje i stowarzyszenia, w których działa ponad 1 mln osób.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych powstała w 2003 r., aby reprezentować organizacje społeczne w Polsce. OFOP ma wpływ na kształtowanie rozwiązań prawnych i finansowych związanych z sektorem pozarządowym. Uczestniczy w tworzeniu zasad, dzięki którym środki unijne trafiają do organizacji i obywateli. Działa na rzecz jawnego, przejrzystego i odpowiedzialnego funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce oraz zachęca do podejmowania inicjatyw obywatelskich. Więcej informacji na stronie internetowej www.ofop.eu

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta st. Warszawy, Programu „Demokracja w Działaniu” Fundacji im. Stefana Batorego, Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Programu „Wspieranie Organizacji Pozarządowych” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx