Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaplanuj swój pobyt na Warmii i Mazurach

Warmia i Mazury to region unikalny w skali Europy, zarówno pod względem przyrodniczo-krajobrazowym, jak i historyczno-kulturowym. Żeby go poznać i posmakować jego klimatu, warto tu przyjechać na dłużej. Jednak nawet krótki wypad zapewni przeżycie niepowtarzalnych emocji.

Ilustracja do tekstu
Wśród licznych atrakcji oferowanych przez region każdy znajdzie coś dla siebie. W udany sposób spędzą tu czas osoby aktywne, poszukujące dobrej zabawy, rodziny z małymi dziećmi, seniorzy, paczka przyjaciół i zwolennicy samotnych wypraw.

Nawet wybierając się na jedną spośród licznych imprez kulturalnych, kulinarnych, sportowych czy rekreacyjnych, można zwiedzić ciekawe zabytki czy poznać miejsca szczególnie cenne przyrodniczo. Szeroka oferta tych imprez skierowana jest zarówno do miłośników historii czy aktywności na łonie natury, jak i do wielbicieli miejskich rozrywek czy kultury z wysokiej półki.

Miłośnicy muzyki licznie odwiedzają festiwale, prezentujące pełen wachlarz stylów (country, blues, jazz, rock, reggae, poezja śpiewana, muzyka organowa i kameralna). Zachowanie dobrego humoru zapewniają maratony kabaretowe (Mrągowo, Ełk, Lidzbark Warmiński). Z kolei smakosze chętnie uczestniczą w festiwalach kulinarnych, oferujących lokalne specjały przyrządzone z naturalnych składników pochodzących z regionu. Całe rodziny doskonale bawią się na jarmarkach i festynach.

Do najbardziej widowiskowych imprez odbywających się na Warmii i Mazurach należą inscenizacje bitew: średniowiecznych (Pola Grunwaldu, Wopławki, Elbląg), napoleońskich (Lidzbark Warmiński), z okresu pierwszej (Giżycko) i drugiej wojny światowej (Parcz koło Gierłoży). Mnóstwo widzów gromadzą pokazy lotnicze (Giżycko) czy zawody balonowe (Ełk).

Rzesze chętnych uczestniczą w rajdach rowerowych, zawodach biegowych czy triathlonowych, marszach na orientację, spływach kajakowych i regatach żeglarskich. Dają one możliwość sprawdzenia swoich możliwości w koleżeńskiej rywalizacji i zażywania aktywnego wypoczynku na łonie natury, pomagając w utrzymaniu formy fizycznej i równowagi ducha.

Aby ułatwić pobyt na Warmii i Mazurach został przygotowany kalendarz ważniejszych imprez odbywających się w najbliższych miesiącach.

Źródło: http://warmia.mazury.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx