Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Społeczność Warmii i Mazur w obliczu ekspansji ferm wielkoprzemysłowych - zaproszenie na konferencję w Olsztynie

Olsztyn, 19 czerwca 2017, godz. 10:00

Konferencja odbędzie się w budynku Biblioteki UWM w Olsztynie przy ul. Oczapowskiego 12b. Prelegentami konferencji będą naukowcy i eksperci ocen oddziaływania na zdrowie oraz środowisko (UWM, GUMed, IETU), specjaliści z dziedziny turystyki, prawnicy, przedstawiciele organów wojewódzkich, samorządowych oraz instytucji państwowych.

Konferencja organizowana przez mieszkańców kilkunastu gmin. "Społeczność Warmii i Mazur w obliczu ekspansji ferm wielkoprzemysłowych" Naukowcy, specjaliści oraz przedstawiciele instytucji państwowych przedstawią wiele ciekawych faktów na temat przemysłowego chowu zwierząt. Omówimy zagrożenia jakie niesie za sobą niekontrolowany wzrost liczby ogromnych ferm przemysłowych dla Warmii i Mazur. Wraz ze specjalistami zastanowimy się jak zapobiegać tym zagrożeniom. Wśród zaproszonych przez nas gości są posłowie, przedstawiciele samorządów, przedstawiciele ministerstw, prasa i telewizja.

Spotkanie podzielone będzie na następujące bloki tematyczne:

1.         Ekspansja wielkoprzemysłowych ferm i chlewni zagrożeniem dla Warmii i Mazur.

2.         Protesty społeczne przeciwko budowie wielkoprzemysłowych ferm i chlewni.

3.         Działalność instytucji państwowych – niewystarczająca ochrona społeczności lokalnej.

4.         Konieczność działań w okresie krótko- i długoterminowym– propozycje rozwiązań legislacyjnych.

 

Prosimy o e-mailowe potwierdzenie obecności: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 501 873 001

Bezpłatny wstęp

Źródło: Facebook

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx