Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Forum „Wieś polska” 2017

Pierwszego dnia organizowanego przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego wielkiego rolniczego święta w Bratoszewicach – XIX Wojewódzkiej Wystawy Hodowlanej i Targów Rolnych „W sercu Polski” – 17 czerwca 2017 r. – odbędzie się też Forum „Wieś polska”. Forum jest inicjatywą NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” i Stowarzyszenia WIEŚ POLSKA (w organizacji) dla zainicjowania dyskusji i prac nad zintegrowaną strategią rozwoju obszarów wiejskich w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w tym upodmiotowienia rolników i producentów rolnych.

Forum odbędzie się w Sali konferencyjnej w budynku dyrekcji ŁODR w Bratoszewicach. Jego uroczystego otwarcia o godzinie 11.00 dokonają: poseł Robert Telus, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi i prof. Zbigniew Rau, wojewoda łódzki. Po wystąpieniach organizatorów dotyczących przeszłości, teraźniejszości i przyszłości wsi polskiej rozpocznie się panel dyskusyjny.

Podczas debaty poruszane będą zagadnienia dotyczące: produkcji, przetwarzania i dostarczania żywności wysokiej jakości na rynek krajowy i eksport; tradycji gospodarstw rolników polskich we wdrażaniu postępu i innowacyjności dla rozwoju wsi oraz innowacji dla rozwoju polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich.

Celem forum jest przygotowanie założeń dwudniowej Konferencji „Wieś polska” skierowanej do liderów rozwoju obszarów wiejskich województwa łódzkiego, która odbędzie się na przełomie października i listopada w Walewicach. Jej organizatorem jest NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” we współpracy z Wojewodą Łódzkim.

Źródło: https://www.lodr-bratoszewice.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx