Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Zmieniło się"- relacje o przemianach na Wsi. Weź udział w nowym projekcie FWW

  

W 2017 roku Fundacja Wspomagania Wsi obchodzi 30-lecie działalności. W ciągu tych kilkudziesięciu lat wieś zmieniła się jak chyba nigdy dotąd w historii naszego kraju. Jesteśmy ogromnie ciekawi, jak Państwo patrzą na te zmiany z perspektywy swoich miejscowości. Zapraszamy w związku z tym do przesyłania pisemnych relacji na ten temat, które opublikujemy na nowej stronie www.fundacjawspomaganiawsi.pl/zmienilo-sie.

Teksty oraz zdjęcia możecie Państwo łatwo przesłać za pośrednictwem specjalnie przygotowanego przez nas nas formularza, który znajduje się na stronie www.fundacjawspomaganiawsi.pl/zmienilo-sie.

Jeśli wolą jednak Państwo tradycyjną formę kontaktu, relację można przesłać również pocztą na adres:

Fundacja Wspomagania Wsi
ul. Bellottiego 1
01-022 Warszawa

Nasza akcja nie ma charakteru konkursu – żaden tekst nie będzie przez nas oceniany. Każda nadesłana relacja jest dla nas cenna i ważna. Mamy nadzieję, że dzięki przesłanym przez Państwa tekstom powstanie internetowe archiwum wspomnień, które złoży się na obraz zmian na polskiej wsi w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

O czym pisać?

O wszystkim! Interesuje nas jak zmieniały się Państwa domy i mieszkania oraz przestrzeń widziana za ich oknami. Jak zmieniała się w tym czasie zabawa i praca? Jak zmieniały się formy podróżowania? Jak zmieniła się rola parafii i księdza proboszcza? Jak zmieniły się relacje między ludźmi? Jak te wszystkie zmiany wpłynęły na Państwa i sąsiadów? Co było i jest najważniejsze, a co mniej ważne? Co zgubiliśmy, a co zyskaliśmy? Co odeszło zapomnienie, a co powstało?

Więcej informacji na stronie: www.fundacjawspomaganiawsi.pl/zmienilo-sie 

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx