Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - 18-21 maja 2017 r.

O akcji

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

To setki wydarzeń i tysiące odwiedzających, którzy przez cztery dni mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju.

A wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.

Kiedy?

W tym roku organizujemy IV edycję akcji, która odbędzie się od 18 do 21 maja.

Kto się otwiera?

Do tegorocznej edycji akcji zgłosiło się około 800 podmiotów z całej Polski. Już wiemy, że wśród prezentujących swoje projekty będą m.in. Port Lotniczy Fryderyka Chopina w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Hala Stulecia we Wrocławiu, Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, EC1 w Łodzi, Teatr Szekspirowski w Gdańsku, Ministerstwo Rozwoju i wiele innych atrakcyjnych miejsc, zarówno w wielkich miastach jak i małych miejscowościach.

To co jednak najbardziej przyciąga w DOFE to możliwość zobaczenia miejsc na co dzień niedostępnych, np. zaplecza teatrów, lotnisk, a nawet stacji uzdatniania wody czy oczyszczalni ścieków. DOFE to jedyna okazja, żeby zobaczyć jak powstaje energia z odpadów Białymstoku czy zobaczyć co się dzieje za sceną Teatru Powszechnego w Łodzi.

Większość beneficjentów otwiera swoje projekty po raz kolejny w ramach naszej akcji, ale są też nowości!

Co nowego?

Fundusze Europejskie ciągle dostarczają nam nowych projektów. Widać to również na liście wydarzeń DOFE. W tym roku po raz pierwszy będzie można zwiedzić Muzeum Warszawy, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Centrum Badań i Rozwoju Mlekovita, Centrum Geoedukacji w Kielcach, Port Lotniczy Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie i wiele innych.

Nie zabraknie innowacji

Staramy się inwestować pieniądze unijne coraz lepiej. Obecnie kierujemy je w dużym stopniu na innowacje. Są tego efekty, widoczne również w DOFE. Podczas akcji będzie można zwiedzić nowoczesne laboratoria, wziąć udział w warsztatach centrów nauki, zobaczyć nowoczesne produkty przedsiębiorców. Zapraszamy Was na testy rozwiązań do samochodów przyszłości w firmie Delphi w Krakowie, pokaz koszulki monitorującej pracę ciała „Wearable-ECG”, prezentację cięć laserowych i druku na drukarce 3D w Centrum Transferu Nowych Technologii Wytwarzania w Mielcu, wycieczkę po nowoczesnych laboratoriach medyczno-weterynaryjnymi  SGGW w Warszawie, zwiedzanie tunelu aerodynamicznego i laboratorium słonecznego w Centrum Badawczym PAN KEZO w Jabłonnej.

DOFE to szansa na poznanie nauki i technologii w prosty i przystępny sposób.

Zapraszamy do udziału w DOFE. Zaczynamy już 18 maja.

Dowiedz się więcej - przeczytaj ulotkę (PDF)

SPRAWDŹ, JAKIE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA CIEBIE W TWOJEJ OKOLICY!

Źródło: https://dniotwarte.eu/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx