Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nagrody dla Innowacji w Polityce – startuje europejski konkurs. Nominacje dla projektów do 31 lipca 2017


Kim jesteśmy?

 

Jesteśmy grupą prywatnych osób; świadomych politycznie, ale bezpartyjnych Europejczyków. Powołaliśmy do życia Instytut Innowacji w Polityce, by pod jego szyldem realizować nasze zamierzenia. Wraz z koleżankami i kolegami z całej Europy stworzyliśmy ogólnoeuropejską organizację o bardzo szerokim spektrum politycznym.

Czym się zajmujemy?

Ustanawiamy nagrody dla twórczych i odważnych polityków europejskich. Powołujemy również jury złożone z 1000 Europejczyków, które zadecyduje o przyznaniu tych nagród.

Dlaczego to robimy?

Jesteśmy zdania, że wciąż malejące zaufanie obywateli do polityki stanowi zagrożenie dla europejskiego społeczeństwa. Widzimy fatalne konsekwencje tego stanu rzeczy, w niemal każdym europejskim kraju. Dlatego właśnie jakość polityki w Europie musi ulec poprawie. Nagrody dla Innowacji w Polityce mają służyć dostrzeżeniu innowacyjnych rozwiązań z dziedziny polityki w całej Europie i przedstawieniu ich na forum publicznym, tak by mogły być źródłem inspiracji dla innych.

Perspektywa czasowa

Nagrody za innowacyjne działania z dziedziny polityki są jednocześnie wyróżnieniem dla polityków, którzy te działania prowadzą. Będziemy wspierać te osoby w dłuższej perspektywie czasowej, ponieważ chcemy by to właśnie one poszerzały swoje wpływy.

Zasady przyznawania nagród

Nagrody dla Innowacji w Polityce będą przyznawane w dziewięciu kategoriach: Jakość życia, Wolność, Dobrobyt, Miejsce pracy, Ekologia, Społeczeństwo, Demokracja, Prawa Człowieka, Społeczność lokalna. Poza podstawowym kryterium, jakim jest „przełamywanie schematów i bycie innowacyjnym”, do nominowanych projektów stosować się również będzie pięć innych kryteriów: Budowanie mostów, Budowanie zaufania, Uczestnictwo, Zrównoważony rozwój i Rentowność.

Harmonogram

 • Nominacje dla projektów do 31 lipca 2017
 • Zgłaszanie swoich własnych projektów do 15 sierpnia 2017
 • Ocena projektów przez jury od 15 września do 13 października 2017
 • Ogłoszenie finalistów 16 października 2017
 • Uroczysta gala, środa 6 grudnia 2017

Gala przyznania nagród

Wszyscy finaliści, wraz ze swoim otoczeniem politycznym, jurorzy, partnerzy, dziennikarze, goście specjalni oraz przedstawiciele opinii publicznej spotkają się na pierwszej uroczystej ceremonii wręczenia nagród w Wiedniu, 6 grudnia 2017.

Jak można się zaangażować?

Zapraszamy do włączenia się w naszą inicjatywę. Proponujemy różne formy uczestnictwa: nominuj (“Nominuj projekt) znany Ci innowacyjny projekt z dziedziny polityki; zostań jednym z 1000 jurorów (“Zostań Jurorem); zgłoś swój własny projekt (“Zgłoś swój własny projekt); pomóż nam promować inicjatywę; lub wesprzyj ją jako darczyńca lub sponsor.

Zasięg inicjatywy

Nasza inicjatywa ma zasięg ogólnoeuropejski. W 2017 - pierwszym roku naszej działalności - skoncentrujemy nasze zasoby w ośmiu krajach europejskich: Austrii, Bułgarii, Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele w każdym z wymienionych krajów, będą źródłem informacji i wsparcia w ojczystym języku. Do wzięcia udziału w inicjatywie zaproszeni są, rzecz jasna, mieszkańcy oraz politycy wszystkich krajów europejskich.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT


Źródło: http://www.innovationinpolitics.eu

1 komentarz

 • Maciej

  Komentarz-propozycja.
  Innowacje w polityce? A może coś dla kobiet i rodziny?
  Nurtuje mnie miejsce i rola kobiet w postchrześcijańskiej kulturze Zachodu.
  Różnice w statusie społecznym pomiędzy kobietami a mężczyznami osiągają właśnie stan bliski dyskusyjnej równowagi. Choć już niewiele brakuje do owej równowagi, to i tak nie jest ani sprawiedliwie, ani po równo. Moim zdaniem, jeśli będziemy mimo wszystko dalej zacierać różnice biologiczne, obyczajowe, to coś utracimy,... Do historycznej roli którą kobiety spełniały, w ramach równouprawnienia, została dopisana pełnowymiarowa praca zawodowa na zasadach ogólnych, a to spowodowało wiele powszechnie znanych niedogodności. Normą stało się zmuszanie kobiet-matek do pracy zawodowej na pełny etat, lub barbarzyńskie zamykanie ich z dziećmi w kuchni. Generalnie na rynku pracy funkcjonują tylko pełne etaty. Tę sytuację protezuje się żłobkami, macierzyńsko-wychowawczymi urlopami, jakimś tacierzyństwem oraz innymi pokracznymi rodzajami wsparcia. Takie działania powinny być zarezerwowane dla osób doświadczonych przez los. W "normalnych" okolicznościach rozwiązaniem wydaje się być podzielenie wszelkich żeńskich pełnych etatów na połówki. Z pominięciem sytuacji indywidualnych lub szczególnych, kobiety powinny pracować tylko na 1/2 etatu. Na takich warunkach, matka-żona nie straci kontaktu z rodziną, zachowuje relacje z zawodem, ludźmi i światem. W tej nieco zmienionej sytuacji, pozostałym członkom rodziny niewiele się zmieni,...

  Maciej sobota, 10, czerwiec 2017 06:54 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx