Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostateczna lista osób zakwalifikowanych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)


W przypadku rezygnacji z udziału w Spotkaniu prosimy jak najszybciej powiadomić o tym Fundację NIDA (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon 89 625 36 51), aby na to miejsce mógł przyjechać ktoś z listy rezerwowej.

Opłata w wysokości 35 PLN nie podlega zwrotowi, chyba że wskaże się na swoje miejsce inną osobę z tej samej organizacji (tylko mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Przypominamy – Spotkanie odbędzie się na terenie ośrodka WDW Warmia w miejscowości Maróz k. Olsztynka. Uczestnicy dojeżdżają na własny koszt, organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie. Link do strony ośrodka http://www.wdwwarmia.com.pl/

Dla dojeżdżających pociągiem do stacji Waplewo oferujemy przejazd bezpłatnym autobusem – godziny odjazdu zostaną podane po 10 maja na stronach Fundacji Wspomagania Wsi i Fundacji NIDA

Podróżujący  samochodem – z trasy S7 należy zjechać na węźle Waplewo. W ośrodku jest bezpłatny parking.

Uczestników zapraszamy od godz. 11.00  w czwartek 18 maja (zakwaterowanie i obiad). Inauguracja Spotkania rozpocznie się o godz. 14.00 w głównej Sali budynku Relax. W sobotę 20 maja zajęcia kończymy  o 13.00, a obiad o 14.00.

Harmonogram Spotkania i mapkę ośrodka opublikujemy ok. 10 maja – zapraszamy do śledzenia naszych stron. Polecamy także grupę MARÓZ – Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich na Facebooku – można tam np. umówić się na wspólny transport.

Lista osób zakwalifikowanych Ostateczna

***

XVI Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich odbędzie 18-20 maja 2017r.,  jak zwykle, w miejscowości Maróz koło Olsztynka. Do udziału w nim zapraszamy wiejskich liderów, społeczników, sołtysów i radnych.

Rekrutacja na Spotkanie w Marózie zakończyła się. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

Zanim będzie za późno

W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak możemy wpływać na decyzje władz dotyczące inwestycji i gospodarowania przestrzenią na terenie gminy. Pokażemy procedury i narzędzia, za pomocą których mieszkańcy mogą wyrazić swój głos, tak aby ich interesy zostały uwzględnione w lokalnym prawie i decyzjach samorządu. Zastanowimy się, jak współdziałać, by przestrzeń wokół nas była zgodna z naszymi marzeniami, byśmy byli w niej gospodarzami i decydowali o jej kształcie. Omówimy znaczenie planów zagospodarowania przestrzennego, rolę prasy i informacji. Pokażemy konkretne przykłady, w których mieszkańcy zmobilizowali się w ochronie własnych interesów. Poznamy zasady negocjacji w sytuacjach konfliktowych. Powiemy jak szukać informacji o tym, co ma się zdarzyć wokół nas. Zastanowimy się też, co można zrobić, gdy – jak się wydaje – jest już za późno.

Będą wykłady, warsztaty, gry strategiczne, dobre pomysły, jarmark idei, dyskusje i przykłady. Oraz, jak zawsze, czas i miejsce na nawiązywanie kontaktów i nieformalnej wymiany informacji.

Dlaczego?

By działać, zanim będzie za późno. By zapobiec sytuacji, która może zdarzyć się każdemu z nas –  kiedy niespodziewanie dowiadujemy się, że niedaleko naszego domu powstaje chlewnia, ubojnia, ferma kurza, spalarnia opon, żwirowania, zakład utylizacji odpadów, trasa szybkiego ruchu, dojazd do fabryki, centrum handlowe. Lub szkoła, do której chodzą nasze dzieci, zostanie zlikwidowana; okoliczną łąkę, która miała być parkiem, sprzedano deweloperowi pod budowę domów  jednorodzinnych… Ważne, aby mieć świadomość, że nie jesteśmy w takich sytuacjach ani osamotnieni, ani bezradni. Zapraszamy do Maróza.

Organizatorzy Spotkania:
Fundacja Wspomagania Wsi oraz Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”

Fundatorzy  Spotkania:
Fundacja Wspomagania Wsi oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

***

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 maj 2017 15:45
Więcej w tej kategorii: Program Spotkania »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx