Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi

W cyklu Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi prezentujemy sylwetki przedsiębiorców, którzy dzięki programowi pożyczkowemu FWW rozwinęli swój biznes.

Fundacja Wspomagania Wsi od 1997 roku wspiera przedsiębiorców z terenów wiejskich. W ciągu 18 lat Fundacja udzieliła ponad 17 000 pożyczek na łączną kwotę ponad 190 milionów złotych działając w województwach podkarpackim, małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, kujawsko pomorskim. pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Ponad 40 % pożyczkobiorców zdecydowało się na wzięcie od nas kolejnej pożyczki.

W bieżącym roku Fundacja prowadzi programy pożyczkowe w województwach: podkarpackim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko–mazurskim. Średnia wysokość pożyczki to 27 tysięcy złotych. Pożyczki udzielane są na przedsięwzięcia usługowe, handlowe i produkcyjne. Dzięki tym pieniądzom rozwinęły się między innymi: warsztaty, pracownie krawieckie, firmy budowlane, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, biura prawno-podatkowe, sklepy i inne formy działalności gospodarczej.

Procedura uzyskania pożyczki nie jest skomplikowana. Lokalny doradca pożyczkowy, współpracujący z Fundacją jest na miejscu i pomaga w przygotowaniu wniosku o pożyczkę. Służy również pomocą w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości związanych z wykorzystaniem i z rozliczeniem pożyczki.

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami

Zapraszamy do zapoznania się z historiami pożyczkobiorców.

***

Joanna Dąbrowiecka - Gościniec „Dębowa Gazdówka”

1

Gościniec „Dębowa Gazdówka” to bieszczadzki pensjonat z charakterem. Mieści się 6 km od Ustrzyk Dolnych, we wsi Łodyna, u stóp góry Laworta, gdzie znajduje się jedyny w Bieszczadach narciarski wyciąg krzesełkowy.

Pensjonat oferuje 50 miejsc noclegowych, karczmę serwującą dania regionalne oraz różnorodne atrakcje turystyczne dla swoich gości. Właścicielka – pani Joanna Dąbrowiecka przyjechała w Bieszczady 14 lat temu z Podhala. W wystroju Gościńca i w potrawach przenikają się elementy kultury i tradycji Podhala z kulturą Bojków i Łemków bieszczadzkiego pogranicza. Pani Joanna początkowo prowadziła agroturystykę, z czasem rozbudowała zaplecze noclegowe i kuchnię. Firma zatrudnia 6 osób. Od zeszłego roku Gościniec w Łodynie ma także swoją filię o nazwie: „Bieszczadzkie Smaki” nad samą Zaporą Solińską, gdzie oferuje turystom dania regionalne.

Pani Joanna ma długoletnie doświadczenie w prowadzeniu restauracji, wyniesione jeszcze z domu rodzinnego. O sukcesie w działalności na własny rachunek decyduje wg właścicielki jedna zasada: „trzeba lubić to, co się robi i trzeba lubić ludzi”.

Pani Joanna korzystała z programu mikropożyczkowego Fundacji Wspomagania Wsi już trzy razy. Pożyczki były wykorzystywane na rozwój przedsięwzięcia: na doposażenie pokoi w pensjonacie, rozbudowę karczmy oraz na zakup ciągu samoobsługowego do filii nad Soliną. Pani Joanna uważa, że mikropożyczki FWW są przede wszystkim tanie, elastyczne i łatwe do spłaty. „Dla nas na terenach wiejskich jest to super oferta, polecam wszystkim!”

Gościniec Dębowa Gazdówka
38-700 Ustrzyki Dolne
Łodyna 43
Tel. (13) 461-30-81
Tel. 691-631-634
mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.debowagazdowka.pl

***

Adam Drąg - Naprawa i konserwacja sprzętu transportowego

2

Pan Adam prowadzi firmę naprawiającą sprzęt transportowy, świadczy usługi napraw mechanicznych i blacharskich urządzeń rolniczych, naczep, przyczep. Dodatkowo handluje złomem i materiałami budowlanymi. Firmę z dużym powodzeniem prowadzi nieprzerwanie od 1998 roku. Dzięki kilkukrotnemu korzystaniu z oferty pożyczkowej FWW rozwija działalność i zyskuje nowych klientów. Zatrudnia 3 pracowników.

Naprawa i konserwacja sprzętu transportowego, Adam Drąg.
37-400 Nisko
Nowosielec 233 D

***

Restauracja - Sylwa Wójcik

4

Pani Sylwia rozpoczęła działalność gospodarczą w 2016 roku od handlu odzieżą. Po 5 miesiącach zdecydowała się zmienić handel na usługi. Postanowiła działać zgodnie ze swoim wykształceniem. Otworzyła bar mleczny z domowym jedzeniem. Aby pozyskać nowych klientów pani Sylwia oferuje również dostarczanie posiłków do domów. Jeżeli firma będzie się rozwijać zatrudni dodatkowo 2 osoby.

Restauracja Sylwa Wójcik
ul. Tysiąclecia 8 D
37 400 Nisko

***

Sprzedaż i serwis opon - Marek Tofilski

3

Pan Marek jest doświadczonym przedsiębiorcą. Swoją firmę prowadzi od 2001 roku.  Zajmuje się regeneracją i prostowaniem felg do dużych samochodów oraz handlem oponami. Ma bardzo dobrą opinię na lokalnym rynku, dlatego klientów z każdym rokiem przybywa. W firmie zatrudnia na stałe jednego pracownika. Z programów pożyczkowych Fundacji korzysta od 2004 roku. Przekonał się, że dzięki korzystnym warunkom pożyczania można myśleć o rozwoju firmy. Ostatni jego zakup to montażownica do opon samochodów ciężarowych.

Sprzedaż i serwis opon Marek Tofilski
37 400 Nisko
ul. Reymonta 1a

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami

Zobacz również:

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 1

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 2

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 3

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 4

 

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx