Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” - program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli gimnazjów

„Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” to program edukacyjny Ministerstwa Finansów dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych.

Głównym celem programu jest uświadomienie młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie, a także na funkcjonowanie kraju.

Wszystkim, którzy przyłączą się do naszej misji wyjaśnimy co to są podatki,  jakie są ich rodzaje i czym jest szara strefa. Natomiast nauczycielom ułatwimy przekazanie tej wiedzy, dzięki atrakcyjnym materiałom edukacyjnym. Zdobyte umiejętności pozwolą uczniom na świadome podejmowanie decyzji podatkowych i zrozumienie, że bez uczciwego płacenia podatków przez wszystkich obywateli nasz kraj nie mógłby się rozwijać.

Zgłoszenie do programu jest proste. 

Nauczycielu wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na naszej stronie finansoaktywni.pl.

Już w ciągu kilku dni na szkolny adres, dostarczymy bezpłatne materiały dydaktyczne opracowane przez grono specjalistów.

Materiał dydaktyczny przedstawia zagadnienia podatkowe w sposób przystępny i atrakcyjny dla gimnazjalistów – tak, by pomógł uczniom zrozumieć kwestie związane z podatkami i wykorzystać zdobytą wiedzę przy przygotowywaniu filmu do konkursu.

Jednocześnie materiał ten może zostać włączony do programu nauczania jako ciekawa pomoc dydaktyczna.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx