Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w pierwszy dzień wiosny

W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca 2017 roku w godz. od 9.00 do 15.00 na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46-54) odbywać się będzie Dzień Otwarty.

Dzień Otwarty odbywać się będzie w na terenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego przy al. 29 Listopada. W części ogólnej, która odbędzie się w auli Centrum Kongresowego (al. 29 Listopada 46) oprócz prezentacji oferty dydaktycznej planowane są dwa wykłady popularnonaukowe. Pierwszy wygłosi dr hab. Dorota Wojtysiak - „W świecie mikro i nano – historia mikroskopii", a drugi dr inż. Marek Wajdzik "Czy myśliwi są potrzebni?". Prezentacje przeplatane będą występami uczelnianych zespołów artystycznych - Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni” oraz Chóru UR.

Ekspozycję stoisk poszczególnych wydziałów zaplanowano w holu budynku Wydziału Leśnego (al. 29 Listopada 46).

Poza częścią ogólną, zwiedzający będą mieli możliwość zwiedzenia wydziałów i uczestnictwa w warsztatach tematycznych, pokazach i wykładach. Na zajęcia obowiązuje rejestracja. Szczegóły: http://ur.krakow.pl/wiadomosci.html/5076.

Maturzyści będą mogli zwiedzić też pasywną halę sportową oraz akademik.

Ramowy program

WARSZTATY W SIEDZIBACH WYDZIAŁÓW- OBOWIĄZUJE REJESTRACJA

WYKŁAD W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ - OBOWIĄZUJE REJESTRACJA

_______________________________________________________________________________________

O UCZELNI

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie jest jedną z wiodących Uczelni w dziedzinie nauk przyrodniczych w Polsce. Uczelnia wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie od 1890 roku rozwijały się nauki rolnicze i leśne. Uniwersytet Rolniczy dzisiaj to: 7 Wydziałów , 1 jednostka międzyuczelniana, około 11 tys. studentów, kilkadziesiąt kierunków studiów I, II i III stopnia oraz podyplomowych. Nowoczesna infrastruktura tj. 3 kampusy, 11 obiektów dydaktycznych, 29 stacji doświadczalnych (450 ha), Leśny Zakład Doświadczalny w Krynicy-Zdrój (6400 ha) gwarantują dogodne warunki dydaktyczne dla studentów jak i możliwość rozwoju naukowego dla pracowników. Uczelnia prowadzi co roku kilkaset tematów badawczych, organizowanych jest wiele konferencji, sympozjów i seminariów krajowych oraz międzynarodowych stanowiących płaszczyznę do dyskusji i wymiany doświadczeń. Pracownicy naukowo-dydaktyczni utrzymują ścisłą współpracę z firmami, izbami rolniczymi oraz organami administracji państwowej i samorządowej, dzięki której możliwe jest upowszechnianie wyników prowadzonych badań. Uczelnia zapewnia profesjonalne przygotowanie specjalistów w dziedzinie nauk: rolniczych, leśnych, biologicznych, weterynaryjnych, ekonomicznych, przyrodniczych, technicznych. Ponadto prowadzone są badania w wielu strategicznych i innowacyjnych dziedzinach, skupiających się wokół sektora Life Science. Uczelnia jest wysoko ceniona w kraju i za granicą, stawia na jakość, mobilność i innowacyjne rozwiązania. Absolwenci otrzymują zatrudnienie w najlepszych przedsiębiorstwach działających w Polsce i na świecie. Studia na UR to nie tylko edukacja w świetnie zaopatrzonym zapleczu naukowo-dydaktycznym pod okiem wybitnych naukowców, ale również tętniąca życiem społeczność studencka organizująca m.in. Juwenalia, rajdy studenckie czy akcje charytatywne. W swojej ofercie UR proponuje studentom i pracownikom wyjazdy zagraniczne w ramach programów ERASMUS i CEEPUS, stwarzając tym samym okazję do zdobycia cennego doświadczenia. UR to połączenie tradycji z nowoczesnością, co gwarantuje rozwój intelektualny i zwiększa szanse naszych absolwentów na rynku pracy.

 Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx