Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacja o spotkaniach w województwach dot. gospodarstw opiekuńczych

Projekt „Gospodarstwa opiekuńcze - budowanie sieci współpracy” wszedł w kolejną fazę realizacji. Po szkoleniu dla wojewódzkich koordynatorów przyszłej sieci współpracy, które odbyło się w Krakowie w dniach 25-27 stycznia 2017, przyszedł na czas na spotkania informacyjne dla rolników i członków rodzin rolniczych.

Będą one odbywać się w całej Polsce (po 3 w każdym województwie) od 10 lutego i potrwają do połowy marca. Spotkania będą prowadzone przez przeszkolonych w CDR O/Kraków doradców rolniczych. Udział w nich umożliwi zainteresowanym rolnikom oraz członkom ich rodzin zapoznanie się z ideą funkcjonowania gospodarstw opiekuńczych dzięki przekazaniu im podstawowej wiedzy i przykładów dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania gospodarstw opiekuńczych na świecie i w Polsce, a w konsekwencji zainteresowanie rolników podjęciem tego rodzaju działalności.

Wskazane zostaną również dostępne obecnie możliwości organizowania i finansowania działalności opiekuńczej na obszarach wiejskich jako dodatkowego źródła dochodu w ramach tzw. rolnictwa społecznego. Zapraszamy do udziału w spotkaniach i liczymy, że przyczynią się one do rozwoju sieci współpracy na rzecz powstawania gospodarstw opiekuńczych w całej Polsce.

Miejsca i terminy spotkań informacyjno-szkoleniowych w poszczególnych województwach:

Pobierz terimiarz

Źródło: http://www.cdr.gov.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx