Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs na pamiętniki, wspomnienia i wypowiedzi pod tytułem PAMIĘTNIKI ZJAZDOWE

Stowarzyszenie Polska Gospodyni ogłasza konkurs na pamiętniki, wspomnienia i wypowiedzi pod tytułem PAMIĘTNIKI ZJAZDOWE. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Polska Gospodyni.

Uczestnikami konkursu mogą być:

Uczestnicy Ogólnopolskich Zjazdów Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w formie:

  • Kół Gospodyń Wiejskich
  • Stowarzyszeń
  • Osób prywatnych 
  • Innych instytucji kultury

Prace konkursowe – stanowią pamiętniki, wspomnienia lub wypowiedzi dostarczone w formie czytelnych rękopisów, maszynopisów, plików zapisanych na nośnikach (CD, pendrive). Mile widziane zdjęcia oraz ilustracje, również te wykonane przez gości i ich dzieci.

Nagrody:

Suma nagród 5.000,00 zł

Termin składania prac: 30 czerwca 2017r.

Miejsce składania prac

Stowarzyszenie Polska Gospodyni
Piotrkowice 22b, 62-561 Ślesin

Organizatorzy konkursu gwarantują wszystkim autorom pamiętników wspomnień i wypowiedzi całkowitą dyskrecję, i anonimowość, a wszystkie prace lub ich fragmenty przewidziano do druku tylko po autoryzacji tekstów oraz wyrażeniu pisemnej zgody autora.

Harmonogram

Ogłoszenie konkursu i jego promocja - 20.12.2016r.

Termin zakończenia przyjmowania prac - 30.06.2017r.

Wyłonienie laureatów - 09.09.2017r.

Uroczyste wręczenie nagród - VII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń w dn. 10.09.2017 r. w Licheniu.

Kontakt:

Wanda Waleriańczyk
Prezes Stowarzyszenia Polska Gospodyni
Tel.: 609 511 564
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Pamiętnik – to relacja uczestnika lub świadka o minionych wydarzeniach, sporządzana systematycznie i na bieżąco, utrwalana w formie zapisu na papierze, taśmie filmowej, taśmie magnetofonowej, CD lub innym elektronicznym nośniku. Relacja może być uzupełniona własnymi uwagami, komentarzami i opiniami zawierającymi osobiste, subiektywne odniesienia do wydarzeń opisywanych w pamiętniku.

Wspomnienie – to relacja, sporządzona po dłuższym czasie (np. po kilku czy kilkunastu latach), odtwarzająca z pamięci lub z notatek minione wydarzenia, zaopatrzona własnym, osobistym i subiektywnym komentarzem. Może dotyczyć pojedynczych wydarzeń, wybranego okresu (np. roku, kilku lat) lub pojedynczego wydarzenia.

Wypowiedź – to wyrażenie osobistych uwag, opinii lub ocen w odniesieniu do wydarzeń, zjawisk i procesów, skierowane do konkretnego adresata, grupy lub w celu udokumentowania osobistego stosunku do określonej rzeczywistości.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx