Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poradniki dla opiekunów świetlic wiejskich – jak urządzić świetlicę i przygotować projekt warsztatów?

PYTANIE:

Dzień Dobry Pani Moniko!

Kilka dni temu miałem spotkanie z dyr Gminnego Domu Kultury w […] i pojawił się pomysł, zrobienia warsztatów dla opiekunów świetlic.

Poszukując przeróżnych inspiracji i informacji w tym zakresie trafiłem na bardzo wyczerpujący materiał Pani autorstwa tu:

http://witrynawiejska.org.pl/kontakt/item/27562-niezbednik-pracownika-swietlicy-wiejskiej

który dostarczył wielu cennych wskazówek do zaprojektowania programu warsztatu. Natknąłem się również na ciekawą pozycję: "Poradnik jak urządzić świetlicę, klub: pt. Moje miejsce, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, Warszawa 2003 " - czy ona w ogóle jest jeszcze gdzieś dostępna? Z tego co widzę, jakiś czas temu została wydana.

Pozdrawiam serdecznie,

[…]

ODOWIEDŹ:

Dzień dobry Panie Mariuszu!

Bardzo mi miło, że znalazł Pan mój - dość już stary tekst w Witrynie - i że wciąż są tam aktualne treści. Jeśli chodzi o poradnik pt."Moje Miejsce" - mam ten poradnik w domu, ale tylko jeden egzemplarz, więc nie mogę go Panu oddać, mogę ew. wypożyczyć - jest z 2003 roku, ale był dość nowocześnie napisany i zilustrowany już wtedy, więc może być dobrą inspiracją na warsztaty dla opiekunów świetlic.

Propozycje wystroju wnętrz bardzo odbiegają od typowego wnętrza świetlicy wiejskiej i są dostosowane do potrzeb dzieci i młodzieży, a nie tylko dorosłych.

Na początku proszę spróbować w Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, która jest wydawcą tego poradnika - proszę zapytać np. Arka Brzezińskiego lub Artura Łęgę.

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży

Kredytowa 6 lok. 20

00-062 Warszawa, tel/fax: (22) 826 10 16

e-mail: pcyf[at]pcyf.org.pl

Można też zapytać w Towarzystwie Projektowym, które brało udział w przygotowaniu poradnika:

http://www.tepe.pl/

Pozdrawiam serdecznie,

Monika Mazurczak-Kaczmaryk

www.witrynawiejska.org.pl

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx