Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyniki pierwszego etapu konkursu Know America 2017

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zakończył się I etap konkursu internetowego Know America 2017. W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Do 20 listopada trwał I etap konkursu. Zarejestrowani uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe. Do testu można podchodzić wielokrotnie, aż do zamknięcia zakładki w dniu 20 listopada.

Wyniki I etapu oraz lista osób, które przeszły do II etapu dostępne są tutaj: http://www.knowamerica.pl

Konkurs trwający do kwietnia 2017 r. to dla uczniów nie lada wyzwanie, ale wysiłek się opłaca. Laureaci Know America mają szansę na miesięczny wyjazd edukacyjny do Stanów Zjednoczonych.

- Program Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute umożliwia poznanie młodych ludzi z całej Europy i Ameryki oraz skupia się na szkoleniu młodych liderów i przyszłych dyplomatów. Bardzo dziękuję organizatorom Know America za umożliwienie mi stania się częścią tego wspaniałego doświadczenia i zachęcam wszystkich, którzy mają taką możliwość do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu – powiedziała Marta Stryjniak, laureatka konkursu Know America 2016. Jej relacja z pobytu w Stanach Zjednoczonych znajduje się na stronie www.fundacjawspomaganiawsi.pl.

Do wygrania są też m.in. studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie (stażysta dostanie też wsparcie w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie) oraz pełen wrażeń, trzydniowy pobyt w Warszawie dla trzydziestki finalistów konkursu. W programie m.in. spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, zabawa związana z tematyką konkursu, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne. 

Organizatorami konkursu są Fundacja Wspomagania Wsi, Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ambasada Amerykańska w Polsce. 

Więcej informacji na temat konkursu Know America 2017 znajduje się pod adresem: www.knowamerica.pl. Zapraszamy także na FB konkursu: www.facebook.com/KnowAmerica

***

Ostatnio zmieniany środa, 30 listopad 2016 13:16

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx