Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

X Ogólnopolska Prezentacja Stołów Świątecznych (Bożonarodzeniowych)

W związku z obchodami Jubileuszu 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich, oraz zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych i Fundacja 150-lecia KGW, organizują X Ogólnopolską Prezentację Stołów Świątecznych (Bożonarodzeniowych), która odbędzie się w dniach 25 – 27 listopada 2016 r. w godzinach 900 - 1700 w Międzynarodowym Centrum Targowo – Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie. Prezentacja ta będzie częścią odbywających się w tych dniach Centralnych Targów Rolniczych.

Ogólnopolska Prezentacja Stołów Bożonarodzeniowych, nad którą Patronat Honorowy objął Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz,  to przedsięwzięcie mające na celu połączenie wiedzy z zakresu bożonarodzeniowych tradycji kulinarnych, folkloru i sztuki ludowej z różnych zakątków naszego kraju i bezpośredniego przedstawienia ich w postaci udekorowanych i nakrytych świątecznie stołów z regionalnymi potrawami, przygotowanymi bezpośrednio przez wiejskie gospodynie ze zdrowych i ekologicznych surowców z zachowaniem oryginalnych i najczęściej starych receptur. To pokaz obyczajów oraz związanej z okresem świątecznym obrzędowości i kultywowaniem jej na polskiej wsi. Obrzędowość ta jest wspólnym dziedzictwem Polaków, wnoszonym do kultury ogólnoeuropejskiej. Zwiedzającym czas umilać będą ludowe kapele i zespoły śpiewacze, wykonując pieśni ludowe, kolędy i pastorałki.

Tegoroczna Prezentacja Stołów Świątecznych odbywa się w ramach obchodów Jubileuszu 150 lat istnienia Kół Gospodyń Wiejskich, nad którymi to obchodami Patronat Honorowy sprawują: Pan Andrzej Duda – Prezydent RP i Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania X Ogólnopolskiej Prezentacji Stołów Bożonarodzeniowych na  Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie, Al. Katowicka  62.

Źródło: http://kolkarolnicze.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx