Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Działamy dla Wsi ponownie w realu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na co dzień spotykamy się w sieci. Rozmawiamy, dzielimy się doświadczeniami, udzielamy sobie rad, chwalimy się swoimi dokonaniami, publikujemy mnóstwo zdjęć, komentujemy posty. Ale przychodzi taki jeden moment w roku, kiedy mamy możliwość spotkać się w realnym świecie i popatrzeć sobie w oczy. Taką szansę daje Maróz.

 

dsc0562834

Właśnie tam, już po raz drugi, udało nam się zorganizować nieformalne spotkanie członków facebookowej grupy Działamy Dla Wsi. Wieczorem, nieopodal ogniska zobaczyliśmy twarze, które dotąd widywaliśmy na mikroskopijnych fotkach, w jakiej wyposażony jest każdy profil na FB. To niesamowita radość móc uścisnąć sobie ręce, usłyszeć głosy i zwyczajnie ze sobą pobyć.

dsc0562934

Na początku przypomnieliśmy, w jakich okolicznościach doszło do stworzenia grupy Działamy Dla Wsi. Miało to miejsce półtora roku temu. Od wielu miesięcy funkcjonował już fanpage Witryny Wiejskiej, zawierający mnóstwo interesujących treści. Ale my chcieliśmy być jeszcze bliżej ludzi. Ludzi aktywnie działających na terenach wiejskich, którzy utworzą wirtualną platformę wymiany myśli i doświadczeń.

dsc0563534

Wszystko pięknie się udało między innymi, dzięki człowiekowi z Alfredówki na Podkarpaciu. Mowa o Marcinie Kurniku, który właśnie tam, nieopodal Nowej Dęby prowadzi z żoną gospodarstwo agroturystyczne Dobre Miejsce. Wspólna koncepcja wypaliła i grupa zaczęła rosnąć w siłę. Podczas ubiegłorocznego spotkania w Marózie cieszyliśmy się, że nasza grupa liczy 1400 członków. Dzisiaj jest nas dwukrotnie więcej. Co trzy tysiące głów to nie jedna! Razem możemy naprawdę wiele!

dsc0563634

- Grupa jest dla mnie niesamowitym wsparciem. To źródło wiedzy, wielu pomysłów i inspiracji. To wentyl bezpieczeństwa – jeżeli czegoś nie wiem, to zadaję pytania i błyskawicznie uzyskuję odpowiedzi – mówi Urszula Wojciechowska.

dsc0563734

- W Marózie jestem po raz pierwszy, ale w grupie działam od wielu miesięcy. Co prawda nie wpisywałam w tej przestrzenie żadnych postów, ale jestem sumiennym obserwatorem. To właśnie z tego źródła dowiedziałam się o Marózie i dlatego tu jestem. Najbardziej interesuje mnie fundusz sołecki, chcę tutaj jak najwięcej dowiedzieć się na jego temat – mówi Regina Piątkowska.

dsc0564734

- Każda grupa społecznościowa daje nam szansę na dzielenie się tym, co nas boli i tym co nas cieszy. I to jest wielka wartość dodana tego portalu. My działamy także w innych grupach, naszą siłą jest Rzeczpospolita Sołecka, której jestem jednym z administratorów – zapewnia prezes stowarzyszenia Sołtysi Mazowsza Grażyna Jagłos-Dębska.

- Grupa jest dla mnie odskocznią od codzienności. Poznaję tu nowych ludzi, pod ręką mam cały czas świeże pomysły. Ostatnio jednak nieco zaniedbałem się w grupowej aktywności, a to dlatego, że pisałem maturę. Wszystko wskazuje na to, że poszło mi nieźle, więc niebawem ponownie stanę się pracowitym członkiem Działamy Dla Wsi – obiecuje Paweł Pietrzak.

dsc0567934

- Cieszę się, że się znowu spotykamy. Myślę, że w statystykach oprócz Marcina Kurnika i Janka Kowalskiego to mój nik pojawia się najczęściej. Co u mnie nowego? Aktywni członkowie grupy pewnie pamiętają, że ostatnio dość intensywnie namawiam na tradycyjne budowanie. Uruchomiłam na FB stronę, która nazywa się Stawiam Na Tradycyjne i gorąco zapraszam do odwiedzin – zachęca Katarzyna Helena Mańko.

dsc0569334

Wszyscy, jak jeden mąż, stwierdziliśmy, że grupa daje siłę i że warto wzajemnie napędzać się do działania. Niechaj zatem Działamy Dla Wsi nadal będzie miejscem, w którym można inspirować: się wsią, działaniami na rzecz małych społeczności. Niech grupa służy NAM wszystkim po to, by działać, wymieniać myśli, odwiedzać się, wspierać wzajemnie. Przypomnijmy, że grupie patronuje Witryna Wiejska (www.witrynawiejska.org.pl, www.facebook.com/wwiejska), co dodatkowo daje możliwość docierania z informacjami jeszcze dalej.

***

Jeżeli DZIAŁASZ – podziel się tą informacją – zapraszamy do współpracy!

Jednocześnie prosimy o kilka prostych zasad netykiety:

• nie spamujmy,

• szanujmy się wzajemnie, nie propagujemy, przemocy w żadnej postaci,

• zamieszczając informację dodawajmy link do źródła i jeżeli można udostępniajmy każdy post dodany tutaj, na swoich tablicach.

Przemysław Chrzanowski

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 czerwiec 2016 12:47

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx