Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inicjatywa lokalna. Warsztat Karola Mojkowskiego

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Niektórzy eksperci i trenerzy w Marózie goszczą już kolejny raz. Taką postacią jest Karol Mojkowski – ekspert ds. rzecznictwa. W zeszłym roku mieliśmy okazję rozmawiać z Karolem na temat działania funduszu sołeckiego . W tym roku w ramach marózowego Jarmarku Idei przedstawił procedury związane z inicjatywą lokalną.


Karol Mojkowski prowadzi warsztat w Marózie.

Czym różni się fundusz sołecki od inicjatywy lokalnej? Fundusz sołecki jest dla sołectwa, inicjatywa lokalna natomiast może być realizowana na terenie całej gminy i w jej ramach może być realizowany jeden konkretny projekt, do którego mieszkańcy wniosą wkład własny.

Podczas swojego warsztatu Karol Mojkowski wyjaśnił, jak wygląda procedura realizacji inicjatywy lokalnej, czym różni się ona od innych mechanizmów zaspokajania potrzeb mieszkańców w gminie, jaką ma podstawę prawną?

Inicjatywa lokalna może dotyczyć bardzo różnych kwestii, są to sprawy dotyczące: infrastruktury, kultury, edukacji, sportu, ochrony przyrody, porządku a więc większości spraw, które na co dzień realizuje gmina.

W uzupełnieniu swojego panelu, Karol Mojkowski przesłał do wszystkich uczestników warsztatów materiały pomocnicze, dostępne w sieci:

Zapraszamy do zapoznania się z filmową relacją z warsztatu Karola Mojkowskiego.

 

Opracowanie: P.S.

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 czerwiec 2016 12:49

1 komentarz

  • Dorota

    :-) Kolejny raz miałam przyjemność uczestniczyć w zajęciach z Karolem i... nie zawiodłam sie.Cudny przekaz,mnóstwo informacji i rewelacyjny kontakt- nie tylko w Marozie,ale i przez cały rok ,kiedy mam wątpliwości w kwestiach związanych z pracą sołtysa czy radnej.Dziękuję za możliwość zweryfikowania swojej wiedzy i za Karola

    Dorota niedziela, 05, czerwiec 2016 21:40 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx