Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozpoczęło się XV Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich w Marózie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W jubileuszowej, XV edycji imprezy uczestniczy ponad 300 osób, reprezentujących wiejskie organizacje pozarządowe z całego kraju. Otwarcia spotkania dokonali Piotr Szczepański, prezes Fundacji Wspomagania Wsi, Krzysztof Margol, prezes Nidzickiej Fundacji Rozwoju Nida oraz Mirosław Czyżewski z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Wprowadzenie do programu spotkania wygłosiła Justyna Duriasz-Bułhak z zespołu Fundacji Wspomagania Wsi. Gościem honorowym uroczystego otwarcia był dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, który w wykładzie inauguracyjnym mówił o swojej aktywności na rzecz praw człowieka, osób słabszych i potrzebujących wsparcia.

O tym jak zmieniły się w 2016 roku organizacje pozarządowe opowiedział natomiast Piotr Adamiak z zespołu badań Klon/Jawor.

Kolejnym punktem inauguracyjnego spotkania było wystąpienie Tomasza Schimanka – eksperta ds. organizacji pozarządowych, który mówił o tym, co mogą robić razem organizacje pozarządowe dla obywateli, dla Polski i dla Trzeciego Sektora.

Zajęcia podczas tegorocznego spotkania w Marózie odbywać się będą w czterech obszarach:

  • Jak rozwiązać problem społeczny?
  • Niesamodzielni wśród nas;
  • Zwierzęta – towarzysze ludzi;
  • Przedsiębiorczość społeczna.

Relacje ze Spotkania w Marózie już niebawem na naszych stronach.

P. Chrzanowski
P. Subotkiewicz

***

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 czerwiec 2016 12:43

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx