Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zespół Folklorystyczny "Wiadrowianie" działający przy KGW Wiadrów

Nasz zespół folklorystyczny pod nazwą "Gosposie" powstał w 1984 roku, który założyła p. Józefa Jakimowicz ówczesna przewodnicząca KGW. Rok później do zespołu dołączył p. Marian Makarewicz, który zawsze interesował się folklorem. W zespole pełnił funkcję scenarzysty, instruktora, kompozytora, a także grał na akordeonie. Występy zespołu były organizowane  z okazji różnych świąt: Dnia Kobiet, Dnia Babci, Dnia Matki, Święta Bożego Narodzenia i ŚwiątWielkanocnych.

Zespół brał udział w przeglądach zespołów ludowych, kolędniczych i teatralnych, za co zdobył wiele nagród i wyróżnień. W latach 90-tych występowało w nim 28 osób.

5

Obecnie jest mniej osób. Kilkanaście odeszło już w stan spoczynku. Zespół kontynuuje tradycje i zwyczaje z dawnych lat.Obecnie w zespole zaszły duże zmiany. Pan Marian zakończył swoją działalność w zespole, pani Józia także odeszła z zespołu zostało kilka pań. Zmieniła się nazwa. "Wiadrowianie" tak brzmi nowa nazwa naszego zespołu.

1

Prowadzącym i akompaniatorem zespołu jest Edmund Gacek. Opiekę nad zespołem folklorystycznym "WIADROWIANIE" sprawuje Łucja Niedźwiecka.

Zespół występuje na różnych imprezach:

- Przeglądzie zespołów folklorystycznych w Lipie;

- Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Folklorystycznych;

- na pokazie stołów wielkanocnych we Wrocławiu, w Paszowicach, Bolkowie,

- na pokazie stołów bożonarodzeniowych w Krotoszycach, Bolkowie,

- na Dożynkach wiejskich, gminnych i powiatowych,

- na występach w Chojnie, Pakosławiu, czeskiej Gminie Rapotin itp.

- na Święcie Pierogów w Paszowicach, Bolkowickim Święcie Pstrąga w Bolkowicach,

- innych imprezach o zasięgu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

2

Zespół Folklorystyczny "WIADROWIANIE" posiada oficjalny Fan Page o nazwie Zespół folklorystyczny "Wiadrowianie" na portalu www.facebook.com dostępnym pod linkiem: https://www.facebook.com/zespol.folklorystyczny.wiadrowianie/ 

3

Poza tym można o zespole przeczytać na naszej stronie internetowej KGW Wiadrów - www.kgwwiadrow.blox.pl oraz na Fan Page KGW Wiadrów o nazwie KGW Wiadrów - Koło Gospodyń Wiejskich  w Wiadrowie na portalu www.facebook.com oraz w lokalnej gazecie "NOWA GAZETA JAWORSKA", bezpłatnej gazecie (dwutygodniku) pt. "Wiadomości24h.pl", która połączona jest z portalem internetowym www.jawor24h.pl (www.powiatjaworski24h.pl).

***

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx