Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Agroturystyka – nowa usługa w agroturystyce: spanie na sianie

 

PYTANIE:
Dzień dobry.
Prowadzę gospodarstwo agroturystyczne (4 pokoje) przy gospodarstwie rolnym.
Chciałabym do swojej oferty wprowadzić atrakcje spania na sianie.
Chciałam zapytać czy i jak jest możliwe wprowadzenie tego do oferty, aby nie utracić statutu typowego gospodarstwa agroturystycznego?

--
Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani!

Na początku muszę zaznaczyć, że moja odpowiedź nie ma charakteru porady prawnej. Jeśli jest Pani rolnikiem, prowadzi gospodarstwo i ma status gospodarstwa agroturystycznego, to inne usługi dla Pani turystów/gości w ramach prowadzonego gospodarstwa rolnego – są jak najbardziej uprawnione. Pewnie trzeba traktować tę atrakcję jako dodatkowe usługi gospodarstwa agroturystycznego, a nie zamiennik. Goście mogą spać w pokojach, ale mogą też wybrać inną opcję w ramach usług, które serwuje Pani gospodarstwo agroturystyczne.

Może spotkała się z Pani z inną interpretacją, chętnie się z nią zapoznam i postaram się zapytać specjalistów w dziedzinie agroturystyki i podatków??!!?

W imieniu Witryny Wiejskiej pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwijaniu działalności agroturystycznej,
Monika Kaczmaryk
www.witrynawiejska.org.pl

 

 

Najnowsze