Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Agroturystyka – nowa usługa w agroturystyce: spanie na sianie

 

PYTANIE:
Dzień dobry.
Prowadzę gospodarstwo agroturystyczne (4 pokoje) przy gospodarstwie rolnym.
Chciałabym do swojej oferty wprowadzić atrakcje spania na sianie.
Chciałam zapytać czy i jak jest możliwe wprowadzenie tego do oferty, aby nie utracić statutu typowego gospodarstwa agroturystycznego?

--
Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani!

Na początku muszę zaznaczyć, że moja odpowiedź nie ma charakteru porady prawnej. Jeśli jest Pani rolnikiem, prowadzi gospodarstwo i ma status gospodarstwa agroturystycznego, to inne usługi dla Pani turystów/gości w ramach prowadzonego gospodarstwa rolnego – są jak najbardziej uprawnione. Pewnie trzeba traktować tę atrakcję jako dodatkowe usługi gospodarstwa agroturystycznego, a nie zamiennik. Goście mogą spać w pokojach, ale mogą też wybrać inną opcję w ramach usług, które serwuje Pani gospodarstwo agroturystyczne.

Może spotkała się z Pani z inną interpretacją, chętnie się z nią zapoznam i postaram się zapytać specjalistów w dziedzinie agroturystyki i podatków??!!?

W imieniu Witryny Wiejskiej pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwijaniu działalności agroturystycznej,
Monika Kaczmaryk
www.witrynawiejska.org.pl

 

 

1 komentarz

 • Elżbieta

  Witam

  Planuję otworzenie agroturystyki na gospodarstwie liczącym 10 he przy granicy Czech.
  Czy można starać się o dotację w oparciu o Krus? Jakie są warunki, które trzeba spełnić i czy na taki cel można uzyskać dotacje?
  Czytałam ogólne przepisy dotyczace agroturystyki i turystyki wiejskiej, interesowało by mnie również organizowanie pół kolonii dla dzieci, jako , ze posiadam wyksztalcenie pedagogiczne, atrakcje, opierały by się na wycieczkach do blisko położonych Czech w , których znajduje sie wiele atrakcji turystycznych.

  Elżbieta poniedziałek, 19, październik 2015 12:21 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx