Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Jakie dokumenty są potrzebne do otrzymania stypendium dla studenta medycyny z Białorusi, który podejmuje studia w Polsce?

PYTANIE:
Dzień dobry,
nazywam się [...] i zwracam się z uprzejmą prośbą w udzieleniu informacji w następnej sprawie.
Pochodzę z Białorusi, mam polskie pochodzenie, dostałem się na studia medyczne do [...] bez świadczeń stypendialnych. Mam takie pytanie: czy mógłbym starać się o jakieś stypendium? Jakie dokumenty, wnioski do tego potrzebuję? W jakim terminie te wnioski muszą być złożone?

Z wyrazami należnego szacunku i czekaniem na odpowiedź,
[....]

ODPOWIEDŹ:
Witam serdecznie,
Podaję Panu adres strony internetowej www.mojestypendium.pl – tam znajdzie Pan informacje o stypendiach socjalnych lub naukowo-socjalnych dla siebie. Oczywiście trzeba pytać u źródła, jakie są wymagania formalne. Na szczęście jest jeszcze trochę czasu na składanie dokumentów, ale proszę nie odkładać tego, bo jak widzę terminy są sierpniowe.

http://mojestypendium.pl/group,2,item_type,1,range,17,type,4,szukaj-wyniki.html

Być może dobrą organizacją do kontaktu dla Pana będzie Fundacja Edukacja dla Demokracji, proszę się z nimi skontaktować i zapytać o możliwe stypendium dla Pana – to tak na wszelki wypadek, gdyby stypendium Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości z Łodzi czy Fundacji Edukacyjnej im. Jerzego Juzonia z Warszawy – okazały się dla Pana niedostępne z przyczyn formalnych. Podaję link do strony Fundacji Edukacja dla Demokracji.
http://rita.edudemo.org.pl/

Życzę powodzenia w znalezieniu i zdobyciu stypendium oraz w studiowaniu w Polsce,
w imieniu Witryny Wiejskiej,
Monika Kaczmaryk
www.witrynawiejska.org.pl

Najnowsze