Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„RAZEM-GEMEINSAM” – polsko- niemiecka giełda szkół

Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego (DMK) w Gdańsku zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli, którzy poszukują szkół partnerskich do realizacji projektów polsko-niemieckich do udziału w giełdzie kontaktów, która odbędzie się w dniach od 12 do 15 listopada 2015 roku w Gdańsku.

Program spotkania

Do udziału w giełdzie zapraszamy nauczycieli z Polski i Niemiec, którzy zainteresowani są uzyskaniem informacji na temat organizacji wymiany szkolnej oraz znalezieniem szkoły partnerskiej. Giełda prowadzona będzie przez doświadczony zespół trenerów i referentów.

Tematy i metody

  • poznanie szkół partnerskich z Polski i Niemiec
  • stworzenie nowych projektów
  • poznanie najważniejszych kroków w planowaniu wymiany szkolnej
  • uzyskanie wiedzy o możliwościach dofinansowania i współpracy z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży (PNWM)
  • poznanie i doświadczenie metod pracy w polsko-niemieckich grupach
  • odkrycie miasta Gdańsk – idealnego miejsca dla międzynarodowej pracy z młodzieżą, kształcenia obywatelskiego i warsztatów

Informacje organizacyjne

Nie wymagamy znajomości języka niemieckiego. Giełda będzie tłumaczona symultanicznie i konsekutywnie. Grupą docelową są polscy i niemieccy nauczyciele zainteresowani zorganizowaniem wymiany szkolnej w swojej szkole. Koszt udziału to 160 złotych dla uczestników z Polski.

Zgłoszenia należy przesłać do 15 września 2015 roku.

Źródło: http://www.pnwm.org

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx