Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Fundusze na realizację pomysłów grup nieformalnych i co robić, gdy w gminie nie ma jeszcze ośrodka Działaj Lokalnie?

TEMAT: Fundusze na realizację pomysłów grup nieformalnych i co robić, gdy w gminie nie ma lokalnego ośrodka "Działaj Lokalnie".

PYTANIE:
Witam,

bardzo nam zależy aby wziąć udział w programie Działaj Lokalnie, niestety nie ma mojej gminy na liście. Czy jest szansa by się zgłosić? Grupa Odnowy Wsi Malin - grupa nieformalna, ale prężna. Malin mieści się w gminie Wisznia Mała powiat Trzebnicki, woj. dolnośląskie. www.malin.org.pl Mało jest projektów dla grup nieformalnych, mamy super pomysł i chcielibyśmy go wykorzystać. Proszę o kontakt.
Korzystamy ze szkoleń FWW, będziemy już drugi raz w Marózie, nawet byliśmy nominowani do nagrody Super Samorząd.

Pozdrawiam,

[...]

ODPOWIEDŹ:

Witam, sprawdziłam u źródła, faktycznie gminy Wisznia nie ma w zasięgu żadnego Ośrodka Działaj Lokalnie. Aby wziąć udział w konkursie, musi być spełniony podstawowy warunek, czyli dana gmina musi być objęta zasięgiem jednego z ODL. Ale jest nadzieja, że w tym roku ktoś z gminy Wisznia zgłosi się jako kandydat na Ośrodek Działaj Lokalnie (w tym roku będzie nowy nabór).

Ogólne informacje o warunkach naboru są na stronie http://www.dzialajlokalnie.pl/article-29-Jak_dolaczyc_do_Sieci_ODL.html#.VT5NWZP2SQk


Widzę, że prężnie działacie we wsi i macie swoją lokalną koalicję (bardzo ładna strona internetowa). Może moglibyście Państwo rozpropagować informację o tym naborze w gminie Wisznia? I może znajdzie się organizacja, która będzie chciała i mogła taki konkurs lokalny u Was realizować? W przypadku dodatkowych pytań podaję kontakt do ogólnopolskiego koordynatora Programu z ramienia Akademii Rozwoju Filantropii - Iwona Olkowicz, podaję e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Co mogę doradzić w sprawie funduszy? Może tymczasem inny konkurs? Wiem, że Działaj Lokalnie jest programem dość uniwersalnym i nie narzuca tematyki projektów, skupia się na współpracy i tworzeniu dobra wspólnego dla danej społeczności. Ale póki co, proponuję:

Grupy nieformalne mogą składać wnioski do cyklicznego Programu "Równać Szanse" www.rownacszanse.pl

Regionalny Konkurs Grantowy (nabór w sierpniu 2015) http://www.rownacszanse.pl/warte_uwagi/konkursy_dotacyjne/

Grupy nieformalne mogą też składać wnioski do cyklicznego Programu "Razem Możemy Więcej" Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, który ma bardziej uniwersalny charakter jeśli chodzi o tematykę projektów:

http://www.efrwp.pl/spolecznosci-lokalne/razem-mozemy-wiecej/o-programie-sl

Regulamin konkursu:
http://www.efrwp.pl/dir_upload/photo/53dc413ae024c4372c8facdce6e9.pdf

 

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej życzę powodzenia w zdobyciu funduszy na realizację projektów we wsi Malin.
Monika Kaczmaryk
www.witrynawiejska.org.pl

 

Najnowsze