Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zapraszamy do udziału w projekcie „Nasza przestrzeń - nasza sprawa”

Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza mieszkańców gmin: Dobrcz, Inowłódz, Wieprz do udziału w projekcie „Nasza przestrzeń – nasza sprawa. Konsultacje społeczne planów miejscowych”. Uczestnicy i uczestniczki projektu dowiedzą się, co to jest plan miejscowy, jak się go tworzy i w jaki sposób można wpłynąć na jego ostateczny kształt.

Miejscowy plan jest wynikiem negocjacji, kompromisu pomiędzy interesami różnych grup użytkujących przestrzeń – samorządu, inwestorów, mieszkańców i in. Plan powstaje po to, aby miejscowości, w których żyjemy, były wygodne i przyjazne do mieszkania oraz pracy. W projekcie zwrócimy szczególną uwagę na wpływ mieszkańców na powstające plany, tak aby odpowiadały one ich różnorodnym potrzebom.

Szczególnie zainteresowani udziałem w projekcie mogą być:

 • mieszkańcy, dla których kwestie ładu przestrzennego są ważne i którzy chcieliby mieć większy wpływ na powstające w ich gminach plany miejscowe,
 • działacze i działaczki stowarzyszeń, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich,
 • radni, sołtyski, pracownicy urzędów gminy zajmujący się planowaniem przestrzennym.

Projekt potrwa od stycznia do grudnia 2015 r. Skierowany jest do mieszkańców 3 gmin.

Uczestnicy i uczestniczki projektu wezmą udział w:

 

 • spotkaniach warsztatowych z architektami, urbanistkami, specjalistkami od komunikacji społecznej w Konstancinie-Jeziornej w dniach 8-10 stycznia 2015 r. i następnie w swoich gminach (2 dni, w lutym lub na początku marca 2015 r.),
 • warsztatach podsumowujących doświadczenia z prowadzonych konsultacji planów miejscowych (1 dzień, październik 2015 r.),
 • spotkaniach z samorządowcami, działaczami i działaczkami organizacji, osobami zajmującymi się ładem przestrzennym (jednodniowe spotkania w gminach, od kwietnia do grudnia 2015 r.),

 

Fundacja pokrywa uczestnikom i uczestniczkom projektu koszty: noclegów, posiłków, materiałów dydaktycznych, a także zwraca koszty podróży.

Jak wziąć udział w projekcie? Prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza dostępnego pod adresem: http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php?option=com_customforms&view=customform&id=22 (prosimy kliknąć lub skopiować adres do przeglądarki). Zgłoszenia do 19 grudnia br.  

Projekt rozpoczyna się 8 stycznia 2015 r. trzydniowym spotkaniem warsztatowym na temat ładu przestrzennego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Konstancinie-Jeziornej k. Warszawy w dniach 8-10 stycznia 2015 r. Osoby, które wyślą formularz rekrutacyjny otrzymają dalsze informacje na temat spotkania.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie do Krystiana Połomskiego, Fundacja Wspomagania Wsi, tel. 22 636 25 71 do 75. 

 

Projekt dofinansowany z dotacji przyznanej w ramach programu Obywatele dla Demokracji, prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Funduszy EOG).

 

 np1

np2

 

 

 ***

1 komentarz

 • Beata

  wielka szkoda ze nie ma takiej akcji na terenie Warmii i Mazur My tworzymy nasz POM i tak jakos po omacku :(

  Beata poniedziałek, 16, marzec 2015 14:26 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx