Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozpoczyna się nabór do kolejnych edycji programu Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy i Akademia Młodego Ekonomisty

Zostań rekinem biznesu – zgłoś się po indeks Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego!

 

 8 września br. ruszają zapisy na zajęcia zimowej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Rekrutacja będzie prowadzona w siedmiu miastach: w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu a także – po raz pierwszy – w Szczecinie. Adresatami przedsięwzięcia są uczennice i uczniowie klas piątych oraz szóstych szkoły podstawowej. Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej, który ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz zachęcanie ich do bliższego zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi.

„Znaczenie wiedzy ekonomicznej we współczesnym świecie zwiększa się, dysponowanie nią urasta do rangi podstawowej kompetencji, dlatego konieczna jest edukacja od najmłodszych lat. Równie ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, a także umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych. Są to zadania, których realizację powinniśmy rozpoczynać już wśród uczniów szkół podstawowych. Wraz z naszymi Partnerami, dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego, działamy w tym zakresie już od 6 lat!” – informuje Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – organizującej projekt.

Zajęcia w ramach EUD są prowadzone na siedmiu wyższych uczelniach:  
w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na Uniwersytetach Ekonomicznych w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu, przy Uniwersytecie w Białymstoku, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz na Uniwersytecie Szczecińskim.

Semestr zajęć składa się z sześciu spotkań obejmujących dwie godziny lekcyjne. Spotkania EUD mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Dzielą się na część teoretyczną, czyli wykłady prowadzone przez nauczycieli akademickich, oraz część praktyczną – warsztaty, podczas których każdy z uczestników ma szansę wcielić się w rolę kierownika projektu, negocjatora czy inwestora giełdowego. W tej edycji będzie można dowiedzieć się między innymi, czym jest marketing, do czego potrzebni są ekonomiści, a także czy dla Polski korzystne będzie przystąpienie do strefy euro. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszym studentom z danego ośrodka.
EUD ma także ofertę skierowaną do rodziców. Jest to cykl zajęć poświęconych różnorakim zagadnieniom związanym z wychowaniem dzieci i kształtowaniem postaw przedsiębiorczych oraz kompetencji społecznych.

EUD działa od 2008 roku. Dotychczas z możliwości udziału w programie skorzystało ponad 6800 uczennic i uczniów z całej Polski. W najnowszej edycji rozdanych zostanie ponad 800 indeksów. Nabór na zajęcia będzie prowadzony w dniach 8–17 września br. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków EUD, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

***

Zaczynamy odliczanie! Ruszają zapisy na AME

8 września rozpoczną się zapisy na zajęcia zimowej edycji Akademii Młodego Ekonomisty (AME). W tym roku rekrutacja będzie prowadzona w czterech miastach: w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Białymstoku. Program objął patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.

Akademia Młodego Ekonomisty, program edukacyjny skierowany do młodzieży gimnazjalnej, działa od 2008 roku i jest siostrzanym programem Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Projekt jest organizowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych i prowadzony we współpracy z lokalnymi partnerami: Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i Uniwersytetem w Białymstoku.

„Celem programu jest popularyzacja edukacji ekonomicznej, kształtowanie u młodzieży postaw przedsiębiorczych, ale także rozwijanie umiejętności samodzielnego i twórczego myślenia, podejmowania decyzji i skutecznego komunikowania się” – podkreśla Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji.

Cykl zajęć AME obejmuje sześć spotkań w semestrze, w okresie od września do grudnia br.
Zajęcia, prowadzone przez wykładowców akademickich, dzielą się na część teoretyczną, warsztatową oraz dyskusję. W tym semestrze studenci będą mogli nauczyć się m.in. sztuki rozwiązywania konfliktów czy planowania kampanii promocyjnej oraz dowiedzą się, jak nie dać się zmanipulować reklamie.

Studentki i studenci AME otrzymują indeksy, w których zbierają stempelki potwierdzające udział zajęciach. Każdy uczestnik obecny na co najmniej 4 z 6 zajęć otrzymuje dyplom. Chętni mogą też napisać końcowy test z wiedzy ekonomicznej. Na najlepszych czeka wartościowa nagroda.

AME ma w swojej ofercie także cykl spotkań dla rodziców, podczas których mogą się oni dowiedzieć, jak rozmawiać z nastolatkami o problemach ekonomicznych i o tym, czym jest odpowiedzialna konsumpcja, a także jak wspierać miękkie kompetencje dziecka.

W najnowszej edycji AME zostanie rozdanych ponad 400 indeksów. Nabór na zajęcia będzie prowadzony w dniach 8–17 września br.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć w każdym z ośrodków AME, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.gimversity.pl

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx