Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza przestrzeń jest naszą sprawą!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowy projekt Fundacji Wspomagania Wsi

 

„Nasza przestrzeń – nasza sprawa! Konsultacje Planów Miejscowych”

Fundacja Wspomagania Wsi otrzymała dotację w ramach programu „Obywatele dla demokracji” na realizację projektu „Nasza przestrzeń – nasza sprawa! Konsultacje Planów Miejscowych”.

Zadaniem projektu jest wypracowanie metody zwiększenia udziału mieszkańców wsi w tworzeniu Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Zwrócimy uwagę na znaczenie przestrzeni wspólnych i możliwości wykorzystania zasobów dziedzictwa kulturowego przy tworzeniu planów. Działania będą prowadzone w 3 gminach – Dobrcz, Inowłódz, Wieprz we współpracy z samorządami, organizacjami pozarządowymi, mieszkańcami i ekspertami.

Równolegle z działaniami w gminach (spotkania, warsztaty, konsultacje) będą prowadzone prace nad metodą, która zostanie opisana - powstanie broszura i film do szerokiej dystrybucji. Wypracowane wspólnie z uczestnikami narzędzia będą publicznie udostępnione. Projekt potrwa do kwietnia 2016 roku.

 

 

Projekt dofinansowany z dotacji przyznanej w ramach programu Obywatele dla Demokracji, prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Funduszy EOG).

Ostatnio zmieniany środa, 13 maj 2015 08:15

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx