Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie "63 działania na 63 dni Powstania"

 

„63 działania na 63 dni Powstania” to jeden z projektów społecznych towarzyszących obchodom 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Hasło nawiązuje do 63 dni Powstania Warszawskiego i zaprasza mieszkańców Warszawy do wspólnego działania na rzecz swojego miasta, zaangażowanie się w ulepszenie czy poprawę funkcjonowania lokalnej społeczności i miejscowej infrastruktury.

 

Głównym celem projektu jest aktywizacja warszawiaków, wsparcie kreatywnych form działania na rzecz najbliższego otoczenia i wspólnot lokalnych, pomoc w realizacji działań oddolnych, włączenie mieszkańców miasta w budowanie społecznego i innowacyjnego wizerunku miasta oraz zaznajomienie z możliwościami, jakie daje mechanizm inicjatywy lokalnej.

Działania podejmowane w ramach projektu postrzegamy jako formę patriotyzmu lokalnego na miarę naszych czasów.

W ramach otwartego konkursu ofert na operatora działań została wyłoniona wspólna oferta Okręgu Mazowieckiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Stowarzyszenia Harcerskiego, które opracują i udostępnią warszawiakom system grantowy umożliwiający realizację niewielkich inicjatyw skierowanych do najbliższego otoczenia, i wsparcie ich finansowo ze środków publicznych.

Jak otrzymać dotację?

  1. Ważny jest pomysł. Czy to będzie postawienie ławki na osiedlu, czy zorganizowanie podwórkowego pokazu filmów, czy cokolwiek innego – zależy tylko od Was! Warunek jest taki, by działanie było skierowane do Waszego otoczenia, czyli np. znajomych, sąsiadów, osiedla, podwórka, bloku. Maksymalna dotacja, jaką możecie otrzymać to 1500 zł, a działanie musi być zrealizowane w okresie od 1 sierpnia do 2 października 2014 r.
  2. Wypełnijcie i wyślijcie formularz zgłoszeniowy. Jeśli macie pytania, wątpliwości – skontaktujcie się z doradcą.
  3. Czekajcie na decyzję komisji!

 Jeśli Wasz pomysł otrzyma dotację, podpisujemy z Wami umowę, a następnie realizujecie i rozliczacie działanie.

Doradcy

Doradcy to osoby, które udzielają informacji o programie oraz pomagają w napisaniu wniosku.
Zapraszamy do korzystania z ich pomocy!

 

  • Paulina Deputat - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Aleksandra Jaguścik - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki

  1. Regulamin (plik: regulamin.pdf, rozmiar pliku: 0.2 MB)
  2. Najważniejsze zasady (plik: najważniejsze zasady.pdf, rozmiar pliku: 0.2 MB)
  3. Wniosek (plik: Zal nr 1 - wniosek.doc, rozmiar pliku: 0.4 MB)
  4. Karta oceny wniosku (plik: Zal nr 2 - karta oceny wniosku.pdf, rozmiar pliku: 0.2 MB)

Źródło: http://powstanie44.um.warszawa.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx