Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ruszył konkurs grantowy „Pracownia Talentów” Fundacji Tesco Dzieciom

Fundacja Tesco Dzieciom zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konkursie grantowym! Pula nagród – 250 tys. zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie projektów w obszarze edukacji dzieci
i młodzieży.

 Fundacja Tesco Dzieciom już od ponad dwóch lat dba o lepsze jutro polskich dzieci. W ramach naszych działań wspieramy wartościowe inicjatywy i projekty społeczne, a w swoich działaniach koncentrujemy się na pomocy dzieciom i młodzieży oraz społecznościom lokalnym. Rocznie wspieramy blisko 500 inicjatyw społecznych, których celem jest poprawa sytuacji dzieci i młodzieży.

Z myślą o młodych ludziach organizujmy konkurs grantowy – „Pracownia Talentów”. Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o środki na realizację długoterminowych projektów edukacyjnych trwających 9 miesięcy (od października 2014 do czerwca 2015). Maksymalna kwota dofinansowania to
10 tys. zł. Szansę na otrzymanie grantu mają organizacje, które przygotują ciekawy projekt
w jednym z następujących obszarów:

  • TWORZENIE MOŻLIWOŚCI DLA MŁODYCH LUDZI – inspirowanie młodych ludzi do poszerzania horyzontów i realizowania swojego potencjału; przygotowywanie młodych ludzi do rozpoczęcia pierwszej pracy oraz walka z bezrobociem wśród młodych ludzi;
  • WALKA Z MARNOWANIEM ŻYWNOŚCI – edukowanie dzieci i młodzieży nt. źródeł
    i przyczyn marnotrawienia żywności i walka z tym zjawiskiem;
  • PROMOCJA ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA – pogłębianie wiedzy nt. zdrowego trybu życia: odżywiania, walki z otyłością, aktywności fizycznej.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie wymogów regulaminu konkursu, wypełnienie formularza wniosku (dostępny na stronie internetowej Fundacji), oraz przesłanie go na wskazany adres e-mail. Termin złożenia aplikacji upływa 18 sierpnia 2014 r.

Komisja konkursowa oceni wszystkie nadesłane aplikacje i przyzna środki na realizację tym, które otrzymają największą liczbę punktów. Laureatów konkursu poznamy w połowie września 2014 r.

Więcej informacji o konkursie: www.fundacjatesco.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx