Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktywizacja Świetlic Wiejskich - nowy, pilotażowy program EFRWP realizowany w powiecie nyskim

Aktywizacja Świetlic Wiejskich to nowy, pilotażowy program EFRWP realizowany w powiecie nyskim (woj. opolskie) we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, Starostwem Powiatowym oraz władzami zainteresowanych gmin.

Celem programu jest aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich, w oparciu o wielofunkcyjną i wielokierunkową działalność świetlic wiejskich, w tym również:

  • aktywizacja zawodowa bezrobotnych, zwłaszcza osób z przygotowaniem pedagogicznym poprzez tworzenie nowych miejsc pracy
  • wzrost integracji społeczności lokalnych
  • zmniejszenie bezrobocia w powiecie

 

W ramach programu osoby bezrobotne, zarejestrowane w PUP, po przebyciu odpowiedniego szkolenia, mają szansę uzyskać umiejętności, które pozwolą im przekwalifikować się i rozpocząć pracę w charakterze animatora i lidera lokalnej społeczności, w jednej ze świetlic wiejskich wytypowanych przez gminę.

CZYTAJ DALEJ

Źródło: http://www.efrwp.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx