Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Filmowy konkurs fotograficzny "W roli głównej Mazowsze"

Mazowiecki Instytut Kultury (MIK) pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy organizują konkurs fotograficzny, którego celem jest wykorzystanie potencjału filmowego Warszawy i województwa mazowieckiego. Oryginalne i nietypowe ujęcia regionu - miejsc bardziej lub mniej znanych - będzie można przesyłać do połowy września. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Za pomocą konkursu organizatorzy chcą pokazać region takim, jakim widzą go jego mieszkańcy i turyści: oryginalne i nieopatrzone ujęcia znanych miejsc, zakątki odkryte tylko przez nielicznych, najnowsze i najmodniejsze miejsca oraz zielone ostoje. Konkurs fotograficzny ma w przyszłości spełniać rolę portfolio województwa. Chcemy, aby światowy rynek filmowy zainteresował się potencjałem, jakie skrywa centralna część Polski. Może być ona tłem filmów z różnych okresów historycznych, przestrzenią militarną, industrialną, światową metropolią, dziką puszczą, sielskim dworkiem szlacheckim, czy sceną akcji, jak w przypadku bollywoodzkiej superprodukcji filmu Kick, w której wykorzystano scenę autobusu spadającego z Mostu Poniatowskiego do Wisły.

Zdjęcia konkursowe należy nadsyłać w terminie od 15 lipca do 15 września 2014 roku za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www.konkursfoto.mik.waw.pl . Dodatkowo, w dniach 1 15 października 2014 r. odbędzie się głosowanie internautów na najlepsze zdjęcie. 

Każdy uczestnik może zgłosić fotografie w każdej z pięciu kategorii: Mazowsze historyczne, Mazowsze przyrodnicze, Mazowsze industrialne, Mazowsze innowacyjne, Mazowsze alternatywne i  nieznane.  

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx